• In English
 • Реформування фіскальних органів

  Мета реформи  -  перетворення Державної податкової служби (ДПС) на транспарентну, сучасну та технологічну податкову службу, яка надає якісні та зручні послуги платникам, ефективно адмініструє податки, збори та платежі і виявляє нетерпимість до корупції.

  Ключові результати 

  • Створення нової оптимізованої структури ДПС (менше підрозділів - більше ефективності), керованість регіональних підрозділів ДПС.
  • Забезпечення щоденного звітування для прозорості діяльності та підвищення результативності роботи.
  • Розробка Концепції щодо запровадження функціонування ДПС у рамках єдиної юридичної особи та відповідного плану заходів, що містить строки та індикатори виконання кожного окремого заходу. 
  • Затвердження Плану заходів з реалізації стратегічних цілей діяльності ДПС до 2022 року та визначення індикаторів виконання заходів.
  • З червня 2020 року податкова регулярно перевиконує доведені показники ДПС – плюс 3,6 млрд грн у травні,  6,4 млрд грн у червні та 5,6 млрд грн у липні. 
  • Майже на 12 млрд грн скорочено невиконання планових показників доходів загального фонду держбюджету, що накопичилось за перші чотири місяці року, – з 44,2 млрд грн на 1 травня до 32,4 млрд грн на 1 серпня 2020 року.  
  • Результати боротьби з тіньовими схемами зі сплати ПДВ і фіктивного податкового кредиту: при зменшенні обсягів поставок товарів і послуг у травні-липні 2020 року на 16%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сплачено ПДВ на 4,9% більше аналогічного періоду минулого року. За травень-липень 2020-го – 58,3 млрд грн, за травень-липень 2019 го – 55,6 млрд.
  • Податкова ефективність з ПДВ зросла з 2,65% у квітні цього року до 3,12% у травні, 3,43% – у червні та 3,14 – у липні. Це є найвищим показником за півтора року. В абсолютних цифрах це 11,8 млрд грн додаткових надходжень податку порівняно до минулого року.

  Навіщо щось змінювати? 

  Ефективна робота ДПС є однією з ключових умов економічного зростання країни. Вона гарантує повноцінне наповнення бюджету, виконання державою своїх функцій і фінансування необхідних реформ. Тому ДПС має бути сервісною, прозорою, ефективною, вільною від корупції службою, яка забезпечить сталі надходження до бюджетів всіх рівнів і стане відкритим майданчиком для взаємодії та діалогу держави, бізнесу і громадян. 

  Що передбачає реформа?

  Підвищення ефективності адміністрування податків та перетворення ДПС на сервісну службу, яка матиме довіру платників податків, посилення якості сервісів, що надаються платникам податків, підвищення прозорості та підзвітності роботи податкових органів.

  Цілі та завдання  

  Внесення змін до нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення функціонування ДПС в рамках єдиної юридичної особи, подальше удосконалення адміністрування податків, розширення сервісних функцій ДПС.

  Над реформою працюють 

  Міністерство фінансів та Державна податкова служба.

  Матеріали та посилання

  https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/430522.html

  https://www.kmu.gov.ua/news/institucijna-reforma-dps-zdijsnyuyetsya-z-urahuvannyam-rekomendacij-ekspertiv-mvf