• In English
 • Засідання Форуму координації міжнародної технічної допомоги
  08 жовтня 2020 11:02

  Денис Шмигаль наголосив, що Уряд переходить від концепції «донорства» до «партнерства з розвитку», і цей Форум засвідчує початок спільного формування порядку денного й пріоритетів для розвитку.

  Під час зустрічі Прем’єр-міністр підкреслив, що попри зовнішні виклики та загрози, Уряд продовжує послідовне втілення реформ, спрямованих на відновлення економічного зростання та наближення країни до Європейського Союзу.

  «Пріоритетами Уряду є виконання міжнародних зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС та Меморандумом з МВФ, а також досягнення Цілей сталого розвитку як індикаторів нашої роботи. Сфери нашої діяльності тотожні пріоритетам партнерів з розвитку, зокрема це економічна свобода, національна безпека, верховенство права, людський розвиток та ефективне урядування», — сказав Глава Уряду.

  Серед них, Денис Шмигаль виокремив топ-5 пріоритетів, які Уряд має намір реалізовувати в Україні.

  «По-перше, це державне приватне партнерство у сфері інфраструктури, зокрема концесія портів, аеропортів, створення концесійних автодоріг. Україні прийшов час створити мережу концесійних автобанів, які візьмуть на себе основне транзитне транспортне навантаження, та дасть змогу нам зберегти міжобласні й міжрайонні дороги», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Другим пріоритетом очільник Уряду назвав реалізацію Зеленого курсу ЄС в Україні, зокрема через відповідні ініціативи у сфері водневої енергетики, справедливої трансформації вугільних регіонів, управління відходами. «Захист довкілля й створення в Україні стратегії сміттєпереробки й утилізації сміття — це також пріоритет. Це одна з тих реформ, що дасть колосальний поштовх для захисту довкілля в Україні», — відзначив Денис Шмигаль.

  Також Прем’єр-міністр відніс до власних пріоритетів створення фондового ринку для залучення інвестиційних та фінансових ресурсів у країну та пенсійну реформу, зокрема впровадження накопичувальної системи, розвиток наступних рівнів пенсійного забезпечення.

  «Над ще одним пріоритетом Уряд вже почав роботу — це створення Національної економічної стратегії до 2030 року. Закликаю наших партнерів долучатися й допомагати в розробленні цього документа», — наголосив Прем’єр-міністр.

  За підсумками Форуму Прем'єр-Міністр і Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву, в якій визначаються основні напрямки для співпраці. Сторони підтвердили подальше зміцнення партнерства в наступному році і зобов’язалися продовжувати діалог на всіх трьох рівнях координації міжнародної технічної допомоги.

  Уряд та Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву про зміцнення співпраці Уряд та Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву про зміцнення співпраці Уряд та Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву про зміцнення співпраці Уряд та Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву про зміцнення співпраці Уряд та Партнери з розвитку ухвалили спільну заяву про зміцнення співпраці