• In English
 • Забезпечення громадського контролю у сфері публічних закупівель

  Розгляд звернень щодо публічних закупівель

  Відповідно до статті 9 Закону України “Про публічні закупівлі” громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо публічних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону, до аналізу та моніторингу інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, а також шляхом інформування через електронну систему закупівель або письмово органів, уповноважених на здійснення контролю, про виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та недоліки роботи електронної системи закупівель.

  Замовники і учасники процедур закупівель та Уповноважений орган повинні сприяти залученню громадськості до здійснення контролю у сфері закупівель відповідно до законів України "Про громадські об'єднання", "Про звернення громадян" і "Про інформацію".

  Громадяни і громадські організації та їх спілки не мають права втручатися у процедуру закупівлі.

  Розгляд звернень стосовно функціонування системи публічних закупівель що надходять до Кабінету Міністрів здійснюється відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950.

  Розгляд скарг фізичних чи юридичних осіб з метою захисту їх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи здійснюється органом оскарження (Антимонопольний комітет) у порядку визначеному статтею 18 Закону України “Про публічні закупівлі”.

  Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб'єктом оскарження, замовником у судовому порядку протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.

  Відповідно до статті 8 Закону України “Про публічні закупівлі” Уповноважений орган з питань публічних закупівель надає узагальнені відповіді рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель. надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель здійснюється на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

  Веб-портал Уповноваженого органу з питань публічних закупівель

  Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 18.03.2016 № 473 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель, згідно з пунктом 6 частини першої статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі”, визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “Prozorro” за адресою в мережі Інтернет: https://prozorro.gov.ua/.

  Відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу визначено державне підприємство “Прозорро”.

  Інформаційний ресурс Уповноваженого органу з питань публічних закупівель