• In English
 • Персональний склад Комітету

  Постійні представники Уряду у складі Комітету з призначень


  Оксана Маркарова

  Заступник голови Комітету – Міністр фінансів України

  Працювала у Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. Обіймала посади радника з економічної політики та менеджера із зовнішніх та корпоративних зв’язків у американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), очолювала Інвестиційну групу ІТТ. Отримала освіту магістра з екології у Києво-Могилянській Академії та навчалася в Університеті Індіани (Блумінгтон/США). Член спостережних рад Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку та Приватбанку.


  Дмитро Дубілет

  Міністр Кабінету Міністрів України
  Тимофій Милованов

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства


  Незалежні члени Комітету з призначень


  Джейсон Пеллмар

  Голова Комітету - Голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі

  Працює у IFC з 2010 року, відповідає за реалізацію інвестиційної програми корпорації в Україні у понад 3 мільярди доларів США, приблизно у 300 мільйонів доларів США в Білорусі і майже 200 мільйонів доларів США в Молдові. Протягом трьох років був відповідальним у IFC за розвиток нового бізнесу в М'янмі у таких секторах – інфраструктура, агробізнес, виробництво та сектор послуг. До того працював у Туреччині, де керував інфраструктурними проектами на Близькому Сході та у Північній Африці. До приходу в IFC керував портфелем енергетичних активів GE Energy Financial Services (Коннектикут/США). Отримав ступінь магістра у галузі міжнародних фінансів та російсько-євразійських досліджень від Джона Хопкінса у Школі перспективних міжнародних (SAIS), був науковим співробітником Програми імені Фулбрайта (Росія).

  Маттео Патроне

  Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи

  Має понад 25 років досвіду роботи в інвестиційній галузі та фінансах. Виконував обов’язки члена наглядової ради та ради директорів в різних компаніях, що інвестують у фонди прямих інвестицій. Приєднався до ЄБРР у 2008 році, почав працювати у департаменті корпоративних інвестицій офісу Банку у Лондоні. У 2012 році очолив офіс ЄБРР у Сербії, а в 2015 році був призначений на посаду Директора та Регіонального глави ЄБРР у Румунії і Болгарії. Під його керівництвом інвестиції ЄБРР в ці країни склали понад 3 млрд євро. Отримав ступінь МВА в INSEAD і ступінь магістра з відзнакою з машинобудування в Університеті Генуї.

  Йоста Люнгман

  Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні

  Приєднався до МВФ 2007 року, працював у Податково-бюджетному департаменті МВФ та Департаменті Близького Сходу та Центральної Азії. Має суттєвий досвід роботи зі східноєвропейськими та перехідними економіками. Долучився до фіскальної реформи у Молдові, Чорногорії, Ірландії, Угорщині, Сербії, Киргизькій Республіці, Кувейті, Омані та інших країнах. До роботи у МВФ займав посаду Міністра фінансів Швеції. Отримав ступінь з економіки в Університеті Упсала.

  Альгірдас Шемета

  Бізнес-омбудсмен в Україні

  Призначений бізнес-омбудсменом в Україні з 22 грудня 2014 року. Його ключовими завданнями на цій посаді є активне сприяння поліпшенню бізнес-клімату та боротьбі з корупцією, а також втілення передового міжнародного досвіду в Україні. Литовський і європейський політик, двічі міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування, а також з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством, громадянин Литовської Республіки. Закінчив факультет економічної кібернетики та фінансів Вільнюського університету за спеціальністю економіст-математик.

  Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року №346-р «Питання комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств та комісії з відбору керівників особливо важливих для економіки підприємств».