Раїса Богатирьова: Держава забезпечує ліками дітей із рідкісними захворюваннями
29.03.2013 | 18:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Міністерство охорони здоров’я України вважає своєю соціальною місією забезпечення дітей, хворих на рідкісні захворювання, необхідними ліками за кошти державного бюджету. Про це Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова повідомила під час інтерв’ю Українському радіо (УР-1) у п’ятницю, 29 березня.

«З кожним роком МОЗ України вживає заходів у рамках забезпечення здійснення соціальної місії, зокрема, забезпечення людей з рідкісними захворюваннями. Ці ліки дуже дорогі – родини не можуть їх купувати за власні гроші. Тому в цьому році на рідкісні захворювання держава виділила гроші», - сказала Міністр.

Так, у 2013 році, завдяки зусиллям МОЗ України, вперше вдалося домогтися виділення бюджетних коштів на закупівлю медикаментів для дітей, хворих на мукополісахаридоз у обсязі 40 млн. грн.

Раїса Богатирьова повідомила, що у рамках цих зусиль Міністерство охорони здоров’я України проводить роботу з іноземними виробниками ліків для того, щоб вони реєстрували свої препарати в Україні, оскільки для лікування багатьох захворювань українських аналогів немає. 

За словами Міністра, через специфічність організації медичної допомоги дітям з рідкісними захворюваннями та соціальну значимість цього питання Міністерство охорони здоров’я затвердило Концептуальні засади щодо створення системи надання допомоги дітям, хворим на ці недуги. Це є частиною Плану заходів з виконання у 2012 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.

 

Довідково

Рідкісні захворювання (РЗ) - це захворювання, які зустрічаються з  частотою менше ніж 5 випадків на 10 000 населення (за критеріями Європейського комітету експертів з рідкісних захворювань EUCERD) та  несуть загрозу для життя або спричиняють розвиток прогресуючого захворювання.

До рідкісних хвороб належать спадкові порушення обміну речовин, рідкісні форми онкологічних та онкогематологічних захворювань, рідкісні інфекційні захворювання, аутоімунні процеси тощо.

Сьогодні в Україні діагностуються та лікуються на сучасному рівні такі рідкісні захворювання, як фенілкетонурія, гемофілія, муковісцидоз, хвороба Гоше, хвороба Фабрі, мукополісахаридози, мітохондріальні хвороби, деякі рідкісні захворювання нервово-м’язової системи, епігенетичні хвороби, порушення окислення жирних кислот, онтогенетичні синдроми тощо.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246205310