українська російська англійська
 
 
Попередня новина Всі новини Наступна новина
Мін'юст утворив Дисциплінарну комісію арбітражних керуючих
25.06.2013 | 16:36 | Прес-служба Міністерства юстиції
версія для друку   

Міністерство юстиції утворило Дисциплінарну комісію, яка здійснюватиме контроль за діяльністю арбітражних керуючих, розпорядників майна, керуючих санацією та ліквідаторів. Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

До складу Дисциплінарної комісії увійшли сім осіб, три з яких призначені з числа працівників Мін'юсту, чотири - обрані саморегулівними організаціями арбітражних керуючих з числа їх членів.

Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядатиме заяви або скарги фізичних та юридичних осіб щодо діяльності арбітражних керуючих, організації їх роботи, дотримання ними вимог законодавства з питань банкрутства та правил професійної етики арбітражного керуючого. Також, розглядатимуться подання профільного підрозділу Мін'юсту про застосування дисциплінарного стягнення до арбітражного керуючого; організовуватимуться перевірки оприлюднених фактів, що принижують честь і гідність арбітражних керуючих, тощо.

Комісія прийматиме рішення простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів.

Арбітражний керуючий, щодо якого розглядається питання, або будь-яка інша особа, якій стало відомо про участь у розгляді справи члена Комісії, щодо якого виникає сумнів у його об'єктивності, можуть заявити його відвід. Рішення про відвід чи самовідвід члена Комісії прийматиметься простою більшістю присутніх на засіданні її членів.

Дисциплінарними стягненнями, що накладатимуться на арбітражних керуючих, є попередження або позбавлення права на здійснення діяльності.

Як відомо, повноваження щодо утворення Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих покладено на Міністерство юстиції як державний орган з питань банкрутства. Це визначено статтею 108 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що набрав чинності 19 січня 2013 року. Закон визначає, що  Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих розглядає заяви, скарги та подання на арбітражних керуючих, приймає рішення про застосування до арбітражних керуючих  дисциплінарних стягнень; організовує перевірку оприлюднених фактів, що принижують честь і гідність арбітражних керуючих; надає консультації і рекомендації, а також готує методичні розробки з питань професійної етики арбітражних керуючих.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Запропонувати новий розділ