українська російська англійська
Органи співробітництва з ЄС

З моменту набуття чинності Угодою про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС (далі – УПС) 1 березня 1998 року засновано спільні органи, визначені у статтях 85-88 та 90-92 УПС, та регулярно проводяться їх засідання. Цими органами є:

Рада з питань співробітництва між Україною та ЄС (далі – Рада) – найвищий орган, який здійснює нагляд за виконанням УПС та уповноважений вживати будь-яких заходів, які вважає за необхідне для досягнення мети Угоди (у пункті 1 статті 102 УПС зазначено, що Сторони самостійно вживають будь-яких заходів, необхідних для виконання своїх зобов’язань за Угодою, та докладають зусиль для досягнення цілей, визначених Угодою). Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 1998 р. № 148 утворено Українську частину Ради з питань співробітництва.

Комітет з питань співробітництва між Україною та ЄС (далі – Комітет), який утворено з метою допомоги Раді з питань співробітництва у виконанні нею її обов'язків. Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 1998 р. № 148 утворено Українську частину Комітету як постійно діючий допоміжний орган Української частини Ради. При Українській частині Комітету діє Громадська експертна рада, утворена у якості консультативно-дорадчого органа. 

В рамках Комітету для оперативного вирішення питань утворено 7 спільних підкомітетів:

підкомітет № 1 з питань торгівлі та інвестицій;

підкомітет № 2 з економічних та соціальних питань, з питань фінансів та статистики;

підкомітет № 3 з питань політики у сфері підприємництва, конкуренції, співробітництва в регуляторній сфері;

підкомітет № 4 з питань енергетики, транспорту, ядерної безпеки та екології;

підкомітет № 5 з питань митного та транскордонного співробітництва;

підкомітет № 6 з питань юстиції, свободи та безпеки;

підкомітет № 7 з питань науки та технології, досліджень та розробки, освіти, культури, громадського здоров’я, інформаційного суспільства та медіа;

Комітет з парламентського співробітництва між Україною та ЄС, який утворено як форум для проведення діалогу в політичній та інших сферах між членами Верховної Ради України та Європейського парламенту.

Спільний комітет Україна – ЄС із співробітництва в галузі науки та технологій – утворений відповідно до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво від 4 липня 2002 року, метою діяльності якого є координація впровадження зазначеної Угоди.

Відбуваються постійні діалоги між Україною та ЄС як новий формат співпраці.

Запроваджено діалоги з країнами – членами ЄС з питань європейської інтеграції.

Утворено та функціонують робочі групи Україна – ЄС.

Окрім того, механізмом регулярного політичного діалогу на найвищому рівні є щорічні саміти Україна – ЄС за участі Президента України та керівництва Європейського Союзу.

 

версія для друку