українська російська англійська
Від ефективної побудови бізнес-процесів усередині ДФС залежить успіх її реформи, - радник Міністра фінансів Яна Бугрімова
07.12.2017 | 15:35
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

6 грудня 2017 року Міністерство фінансів презентувало Проект з комплексної реформи Державної фіскальної служби представникам громадськості, бізнесу та експертному середовищу на круглому столу у прес-центрі Ліга.Закон. Учасники обговорили практичні кроки щодо впровадження першочергових ініціатив з реформи ДФС.

План дій з реформи ДФС зараз узгоджується Міністерством фінансів та ДФС. Подальші дії – це громадські обговорення, потім затвердження Кабінетом Міністрів і найважливіша частина – виконання, зауважила радник Міністра фінансів Яна Бугрімова.

«Відсутність усіх ідеальних компонентів для здійснення комплексної реформи ДФС у даний період часу в жодному разі не повинно стати перешкодою для впровадження конкретних кроків. Потрібно бути реалістами, а тому очікувати повну заміну людей в найближчі два роки неможливо. Діджиталізація процесів в ДФС – це не тільки технології, це і прозорість, і зменшення контактів з платниками, збільшення доступності та зростання ефективності, що є завданням будь-якої служби», – зазначила Яна Бугрімова.

Реформа ДФС важлива як для бізнесу, так і для держави. При цьому реформа ДФС, за словами Яни Бугрімової, включає три складових, серед яких:

Регулювання. «Можна говорити про те, що Державна фіскальна служба має бути некорумпованою. Зі своєї сторони і законодавець повинен таким чином регулювати процеси, за якими працює Державна фіскальна служба, аби поле для цієї корупції було мінімальним», - підкреслила Яна Бугрімова.

Персонал. «Будь-яка організація – це люди. Закони і процедури можуть бути прописані ідеально, але якщо у вас працюють люди з іншою мотивацією – нічого не відбудеться. Зміни у будь-якій організації повинні рухатися зсередини. Тобто, неможливо ДФС реформувати ззовні», - пояснила радник Міністра фінансів України.

Бізнес-процеси. «ДФС – це складна організація з великою кількістю бізнес-процесів. Оптимізація цих бізнес-процесів часто недооцінюється, якщо ми говоримо про реформу ДФС. Від ефективної побудови бізнес-процесів залежить все», - сказала вона.

Для прикладу вона додала, що усього 4% співробітників ДФС працюють з боргом, а їх має бути 13%. Лише 50% дзвінків здатен прийняти call-центр ДФС. Є ще інші приклади, які вказують на те, що операційні процеси у роботі ДФС, функції персоналу розподілені неефективно і це впливає на роботу структури.

Також близько 60% контактів платників податків у розвинених країнах здійснюється через онлайн-сервіси. Тобто більшість питань вирішується без необхідності візиту у податкову. В Україні ж 60% контактів платників податків навпаки відбуваються через похід у Центри обслуговування платників (ЦОП).

Експерти, громадські організації та представники бізнесу підтримують необхідність проведення реформи ДФС, і наголошують на тому, що впровадження IT-технологій, переведення максимальної кількості послуг в онлайн є першочерговими кроками і їх можна впровадити вже зараз.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів разом з ДФС за підтримки Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана запустили Проект з комплексної реформи ДФС, за яким передбачено впровадження ініціатив у чотирьох напрямках - сервіси, податкові перевірки, робота з боргом, персонал. Зараз в рамках проекту робоча група доопрацьовує методологію розробленого алгоритму для камеральних перевірок. Алгоритм планується тестово впровадити в інших областях України, щоб далі автоматизувати камеральні перевірки по всій Україні.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"