українська російська англійська
Підписано Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури КНР на 2018-2022 роки
06.12.2017 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках  3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, яке триває у Києві  4-6 грудня, було підписано Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 роки.

Програму підписали Міністр культури України Євген Нищук та заступник Міністра культури КНР Дун Вей. Під час зустрічі  сторони відзначили позитивну динаміку розвитку двостороннього українсько-китайського співробітництва в сфері культури і погодилися надалі всебічно заохочувати поглиблення взаємовигідного партнерства в цій сфері.

Програма передбачає підтримку та заохочення зміцнення прямих контактів між культурними і художніми установами двох держав, а також співробітництво в сфері обміну діловою інформацією, професійної підготовки, спільної творчості, організації та реалізації спільних мистецьких проектів. У тому числі участь у великих міжнародних культурних заходах таких як Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Гоголь-Fest» (м. Київ), Міжнародний культурний ЕКСПО Шовкового шляху (м. Дуаньхуан), Китайський міжнародний фестиваль мистецтв (м. Шанхай).

Також сторони підтримують встановлення прямих контактів між Українським інститутом книги та Союзом китайських письменників, сприяють здійсненню перекладів літературних творів і обміну візитами делегацій письменників. Заохочують та сприяють участі видавничих установ у книжкових виставках, що проходять на території обох держав, таких як Міжнародний книжковий фестиваль (м. Одеса), Одеський Міжнародний Корнейчуковский фестиваль дитячої літератури, Китайський міжнародний книжковий фестиваль (м. Пекін) та інших.

Програма передбачає зміцнення і розвиток двостороннього співробітництва в сфері кіно- і телевиробництва. З цією метою сторони сприятимуть укладенню Угоди про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Китайської Народної Республіки, а також сприятимуть розширенню доступу національного кінопродукту на державні кіноринки. Китайська Сторона позитивно розглядає імпорт українських фільмів.

Сторони також  підтримують і заохочують зміцнення прямих контактів між бібліотечними установами та музейними установами держав та між професійними об’єднаннями фахівців у цих галузях, розширення та активізацію співпраці в сфері охорони культурної спадщини.

Сторони поділяють спільну зацікавленість у розвитку культурних і креативних індустрій і відзначають важливу роль, яку відіграють культурні та креативні індустрії у забезпеченні сталого розвитку економіки держав.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"