українська російська англійська
Геннадій Зубко: Перший максимальний ефект від реформи ЖКГ отримаємо впродовж трьох-п'яти років
29.11.2017 | 14:55
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Для модернізації житлового сектора в Україні потрібно близько €30 млрд. Для модернізації підприємств з теплопостачання та мереж – ще €10 млрд, водопостачальних підприємств – близько €6 млрд. Країни Європи проходили цей шлях модернізації 15 років. Нам потрібно пройти його за 8-10 років.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Діловій столиці».

Він зазначив, що модернізацію галузі вже фінансують міжнародні фінансові організації, зокрема Світовий банк дає водо- та теплопостачальним підприємствам €1 млрд, Європейський інвестиційний банк — €400 млн. Але, на його думку, цих коштів недостатньо.

«Україна витрачає щороку на субсидії для 65% населення 80 млрд грн (близько $3,5 млрд). Ці витрати на 40% неефективні, оскільки оплачують немодернізоване житло. Дані кошти потрібно повернути у вигляді інвестицій, а не розглядати лише, як витрати. Тож головне завдання – монетизація на рівні підприємств і монетизація залишків субсидій у вигляді інвестицій на термомодернізацію», — підкреслив Геннадій Зубко.

Він відзначив важливість консолідації усіх джерел фінансування для реформування галузі. «Говоримо про співфінансування з міжнародними партнерами щодо Фонду енергоефективності та проектів з комунальними підприємствами. Програми термомодернізації у форматі 50 на 50 фінансують громадяни та держава. У них беруть участь і муніципальні програми. За умови консолідації коштів згадані проекти можуть бути впроваджені в Україні за 8-10 років. Але перший максимальний ефект може бути отримано протягом трьох-п’яти років», — заявив Геннадій Зубко.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"