українська російська англійська
Міненерговугілля: Випуск акцій - наступний крок реформи корпоративного управління "Укренерго"
23.11.2017 | 13:28
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України продовжує реформу корпоративного управління ДП «Укренерго», яке згідно із рішенням Уряду України буде перетворено у ПрАТ «Укренерго».

Наступними кроками з реалізації реформи корпоративного управління буде інвентаризація майна, оцінка вартості майнового комплексу та випуск акцій з подальшим закріпленням їх у державній власність.

«Відбувся реальний старт корпоратизації. Перетворення «Укренерго» в акціонерне товариство є прямою вимогою Закону України «Про ринок електричної енергії», а також інших міжнародних зобов’язань України, які діють з 2008 року. Законодавство визначає, що державі належать 100% акцій у статутному капіталі оператора системи передачі, які не підлягають приватизації або відчуженню в інший спосіб», - акцентує перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп.

Міненерговугілля має на меті якнайшвидше реалізувати корпоратизацію ПрАТ «Укренерго» задля належного проведення міжнародної сертифікації оператора системи передачі, що забезпечить повну інтеграцію з європейською мережею.

Закон України «Про акціонерні товариства» поділяє акціонерні товариства на публічні (ПАТ) та приватні (ПрАТ), які за формою та органами управління, здійсненням контролю та розкриттям інформації не мають суттєвих відмінностей. Головна різниця полягає в розміщенні акцій. Саме акції приватного акціонерного товариства (ПрАТ) не можуть купуватися та/або продаватися на фондовій біржі. Тоді як акції публічного акціонерного товариства (ПАТ) можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі, а товариство зобов'язане пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру та залишатися у ньому.

 

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"