українська російська англійська
"Уникаючи визнання європейської перспективи за Україною, ЄС легковажить власним майбутнім", - Іванна Климпуш-Цинцадзе
14.11.2017 | 09:13
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Європейському Союзу бракує довгострокової стратегії відносно України. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, виступаючи на 1st Association Exchange Forum. 

«Україна є європейською країною, і членство України у Європейському Союзі є лише питанням часу. Уникаючи визнання за Україною європейської перспективи, ЄС легковажить не нашим майбутнім, а майбутнім ЄС», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе, відповідаючи на запитання про очікування України від європейських інституцій.  

Віце-прем`єр-міністр висловила сподівання на те, що європейські прагнення України знайдуть відображення й у підсумковому документі саміту «Східного партнерства». 

Відповідаючи на запитання про вплив олігархів на українську політику, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що за останні кілька років у країні зроблено дуже багато, щоб обмежити владу олігархів. Вона навела як приклади, зокрема, реформи в енергетичному секторі, очищення банківської системи, публічні закупівлі через систему ProZorro, після чого олігархи в Україні почуваються «вже далеко не так комфортно».

За її словами, Україна розглядає Угоду про асоціацію «як дорожню карту для реформування країни». Разом з тим Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що за час, що минув від підготовки й підписання Угоди, «відбулися зміни в політичному ландшафті, економіці, можливостях, не кажучи вже про геополітику», а тому актуальним є приведення додатків до Угоди про асоціацію у відповідність до сьогоднішніх умов.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що імплементація зобов’язань України в рамках Угоди є спільною відповідальністю Уряду й Парламенту, а тому вимагає їхньої спільної злагодженої роботи.    

Реформа державного управління є важливою частиною європейської інтеграції України, і поєднання задач стратегічного планування із завданнями європейської інтеграції в компетенції відповідних новостворених директоратів міністерств сприятиме ефективності просування євроінтеграції. Віце-прем`єр-міністр закликала професіоналів із різних галузей іти на державну службу, щоб допомагати проводити реформи «зсередини». 

Складним завданням, яке стоїть перед владою, на думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, є комунікування європейської інтеграції. «Ми розуміємо, що найнасущнішим питанням для багатьох людей є, де взяти достатньо грошей, щоб купити продукти й найнеобхідніше, але ми повинні пояснити суспільству, що, наприклад, якісні та перевірені продукти й безпека на транспорті – це внесок в якість життя на тривалу перспективу», – сказала вона. 

Відповідаючи на запитання про спільні пріоритети порядку денного всіх трьох країн – України, Молдови й Грузії – Віце-прем`єр-міністр назвала питання енергетики, транзитної інфраструктури, студентської мобільності, освітніх контактів, а також безпеки й необхідності розв’язання проблем «заморожених» і «гарячих» конфліктів та вкрадених територій».   

1st Association Exchange Forum, який триває 13-14 листопада в Києві. Його учасники дискутують про досягнення й уроки, обмінюються досвідом, а також обговорюють спільні тренди, виклики й потреби. На захід з`їхалися високопосадовці з Грузії, Молдови й України, відповідальні за координацію й імплементацію Угоди про асоціацію між ЄС й цими трьома країнами, провідні експерти із середовища громадянського суспільства, а також представники інституцій ЄС, проектів технічної допомоги ЄС, аналітичних центрів та академічних установ. 

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"