українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем української писемності та мови
09.11.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні співвітчизники!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем української писемності та мови!

Українська мова завжди була символом національної єдності, потужним чинником розвитку культури та нашого самоусвідомлення.

Незважаючи на драматичні історичні обставини і шалений тиск, українська мова не лише вижила, а і створила унікальний шар писемної культури і продовжує формувати сучасні смисли. Завдяки цьому ми сьогодні є самобутньою європейською нацією, з упізнаваною ідентичністю та культурною спадщиною.

Сьогодні українська мова є державною, однак мовне питання залишається обєктом спекуляцій. На жаль, мову часто використовують як інструмент гібридної війни, у яку, не з нашої волі, втягнута Україна. Уряд розуміє важливість розвитку української мови, усвідомлює необхідність її захисту як важливого соціокультурного чинника за сучасних складних геополітичних умов.

І той комплекс заходів на захист української мови, який реалізується протягом останніх років, є ефективним інструментом, що працює на консолідацію української політичної нації та подальший інтелектуальний і культурний розвиток нашої країни. Жодним чином не порушуючи права інших мов та їх носіїв, ми і надалі сприятимемо поширенню української мови у суспільстві та її захисту.

Упевнений, що спільними зусиллями нам вдасться створити умови для повноцінного побутування української мови, за якого її існування більше ніколи не буде під загрозою. Наша мова – наше велике багатство, і разом ми зробимо все можливе для його захисту і примноження.

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                              Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"