українська російська англійська
Остап Семерак: На одного українця припадає вдвічі більше відходів, ніж на одного жителя у країнах ЄС
08.11.2017 | 16:37
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Щороку в Україні в середньому утворюється 10 тонн відходів в розрахунку на одного мешканця, що в 2 рази більше від середнього показника в країнах Європейського Союзу. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, представляючи на засіданні Уряду проект Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року.

"Щороку в Україні утворюється близько 10 тонн відходів на людину проти 5 тонн, як це є в країнах ЄС. Загалом в Україні накопичено близько 36 млрд тонн відходів. Це понад 50 тис. тонн на 1 квадратний кілометр нашої держави", - сказав він.

Він додав, що обсяги промислових відходів у нашій державі значно перевищують кількість побутових. При цьому утилізується лише 30% промислових відходів та близько 4% побутових.

"В Україні збільшуються площі несанкціонованих звалищ. Найбільший тиск на навколишнє середовище роблять об'єкти хімічної, вугледобувної промисловості, металургії, інфраструктури та сільського господарства. Ці сектори економіки дуже повільно впроваджують технології поводження з відходами та повторного їх використання", - сказав Міністр, зазначивши, що Національною стратегію управління відходами передбачено, зокрема, створення 500 регіональних центрів із утилізації відходів.

"Але передусім нам потрібні зміни у свідомості. Успішна реалізація завдань Стратегії неможлива без ефективної інформаційно-просвітницької компанії. Українці повинні змінити своє ставлення до навколишнього середовища та поведінку з ресурсами і відходами. Розраховую, що у пропаганді цих європейських принципів нашими партнерами стануть всі органи влади та лідери думок", - підкреслив Міністр.

Нагадаємо, 7 листопада, Уряд ухвалив Національну стратегію управління з відходами до 2030 року, яка передбачає запровадження в Україні європейської п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами та переходу до циклічної економіки, а також реалізацію принципу розширеної відповідальності виробника.

Наступним пунктом буде підготовка і прийняття національного та регіонального планів з поводження з відходами та підготовка відповідної нормативно-правої бази для практичної реалізації європейських стандартів управління відходами в Україні.

Презентація  НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ за  посиланням: https://menr.gov.ua/files/docs/news/Prezentazij.pdf

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"