українська російська англійська
Володимир Кістіон: Рішення Уряду про монетизацію пільг і субсидій - це ще один крок до демонополізації на ринку природного газу
08.11.2017 | 13:30
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогоднішнє рішення Уряду щодо монетизації пільг і субсидій населення на рівні постачальників послуг – це перший крок у досяжності основної мети -  адресної монетизації пільг і субсидій населенню за отримані житлово-комунальні послуги та важливий етап для відкриття повномасштабного конкурентного ринку послуг для сегменту «населення» та «теплокомуненерго», зокрема, на ринку постачання природного газу. Про це заявляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, головною проблемою відсутності зацікавленості у постачанні газу населенню та ТКЕ було проведення державою розрахунків за пільги і субсидії за порядком, встановленим постановою КМУ від 11.01.2005 №20, з фіксованим переліком учасників та виключно кліринговими розрахунками, або так званими протокольними коштами. При цьому навіть такі «протокольні» кошти могли бути спрямовані постачальниками і операторами газорозподільних мереж виключно на розрахунки за купований природний газ, і навіть податки, що виникали в процесі цих операцій, суб’єкти мали сплачувати живими коштами.

«Такі умови виключали можливість інших постачальників, долучатися до поставки газу населенню або теплокомуненерго. Урядовим рішенням щодо монетизації пільг і субсидій не тільки НАК «Нафтогаз України» і постачальники зі спеціальними обов’язками, але і будь-який постачальник і власник ресурсу може включитися в ланцюг постачання газу споживачам, що отримують субсидії. Таким чином, це, мабуть, найвагоміший зроблений на сьогодні крок до повномасштабного ринку природного газу», - коментує Володимир Кістіон.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"