українська російська англійська
Уряд ухвалив інноваційне рішення про монетизацію субсидій на рівні підприємств ТКЕ, - Геннадій Зубко
08.11.2017 | 13:21
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Увалене рішення є дійсно інноваційним, оскільки відміняє механізм клірингових (безгрошових) розрахунків між учасниками ринку теплопостачання,   підприємствам-надавачам послуг спрямовуватимуться живі кошти за субсидіями. Йде у минуле радянська система розрахунків. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної постанови Уряду.

«Ми виводимо з заручників НАК «Нафтогаз» підприємства-постачальників послуг. Адже раніше вони залежали від наявності боргів, що в свою чергу впливало на отримання номінацій на постачання газу та підписання протоколів. Нарешті ця непрозора система, яка вводила касові розриви безпосередньо по можливостях розрахунків за енергоносії, буде зруйнована», - наголосив Геннадій Зубко.

«Це дійсно прямі розрахунки, це відповідальність підприємств ТКЕ щодо звітування. Цей перший крок до переходу на грошові розрахунки для теплопостачальних підприємств дасть можливість в майбутньому впровадити монетизацію субсидій для українських родин. Це також основа для реформування ринків газу, тепла і системи соціальної допомоги населенню», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, це рішення необхідне Україні для інтеграції у європейське енергетичне співтовариство. Команда Мінрегіону разом із колегами зі Світового Банку, МФК, МВФ, ЄС, ЄБРР та Мінфіну більше, ніж півроку працювали над вдосконалення монетизації системи субсидій. Відповідно до розробленої Мінрегіоном Концепції реформування сектору теплопостачання та монетизація субсидій є основою інвестиційної привабливості та відновлення інфраструктури теплопостачання по всій країні.

Геннадій Зубко повідомив: «Для підприємств-надавачів послуг монетизація вводиться в дію з 1 січня 2018 року. Таким чином, у нас є час аби підготуватися до запуску цього механізму. Ми розраховуємо, що це дасть додаткову можливість фінансово підсилити тепло-, водопостачальні і комунальні підприємства і зробити крок до введення грошових розрахунків з державою, а не протоколи, які ходять по колу між 5 суб’єктами ринку».

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"