українська російська англійська
Геннадій Зубко: Завтра очікуємо на прийняття Закону "Про ЖКП"
07.11.2017 | 15:15
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні маємо законодавчу базу щодо розвитку житлово-комунальної сфери, спрямовану насамперед на захист інтересів споживача. Важливо, аби споживач відчував себе відповідальним власником, міг управляти своєю власністю, мав прямі взаємовідносини із постачальником ЖКП та прозорі правила тарифоутворення. Саме така ідеологія закладена у вже прийнятих законах, зокрема, «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Водночас вкрай важливим є розгляд і прийняття Парламентом у цілому Закону «Про ЖКП», що заплановано на завтра, 8 листопада.

Про це наголосив Геннадій Зубко у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» на XV Міжнародній спеціалізованій виставці «КомунТех-2017».

«Наразі Мінрегіоном підготовлено понад 20 нормативно-правових актів на виконання Закону «Про енергоефективність будівель». Один із них визначає методику розподілу тарифу між квартирними і будинковими показниками лічильників. Запрошую голів ОСББ та управителів долучатися до процесу, разом напрацьовувати прозору методику нарахування і розподілу між мешканцями будинку. Вже розроблена значна кількість нормативних актів з питань наукових  розробок, методики обстеження будівель, підходів щодо створення ринку енергоаудиторів, здійснення моніторингу ефективності впроваджених енергоефективних заходів», — наголосив урядовець.

Геннадій Зубко акцентував на важливості створення ринку енергоаудиторів і енергосервісних компаній, які працювали б за рекомендаціями і відповідали за досягнутий результат для домогосподарств і держави в цілому.

Він висловив подяку міжнародним партнерам за підтримку у впровадженні інвестиційних проектів в сфері ЖКГ. «Їх реалізація підсилює ефективність комунальних підприємств, забезпечує нові можливості місцевому самоврядуванню щодо впливу на реформу ЖКГ, підвищує ефективність і якість послуг для споживачів», — зазначив Віце-прем’єр.

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"