українська російська англійська
Розвиток ЖКГ має бути пріоритетом для органів місцевого самоврядування, - Геннадій Зубко
07.11.2017 | 15:04
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Звернень в Генпрокуратуру за результатами моніторингу щодо стану підключення опалення в областях України наразі немає. Водночас у містах Сміла, Шепетівка і Коцюбинське, де підприємства теплопостачання передані місцевою владою в концесію або оренду, опалювальний сезон не розпочався. Відтак постає питання відповідальності місцевої влади і підприємців, зокрема кримінальної, щодо невчасних розрахунків за енергоносії і неналежного виконання службових обов’язків.

Про це у прямому ефірі програми «Час можливостей» на 5 каналі повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Наразі голови ОДА подали до обласних прокуратур звернення щодо необхідності з’ясувати причини і обставини неналежного виконання обов’язків місцевою владою. Щодо згаданих міст буде проведена перевірка, яка оцінить дії органів місцевого самоврядування, які повинні контролювати стан надання послуг населенню», — зазначив він.

Урядовець наголосив, що в умовах бюджетної децентралізації, яка збільшила доходи місцевих бюджетів і оплату населення за ЖКП на рівні 102%, держава мусить забезпечити людям якісні послуги, зокрема, з теплопостачання. Він зазначив, що питання якості ЖКП знаходиться у площині органів місцевого самоврядування, які несуть відповідальність за вчасну підготовку до опалювального сезону.

«Три роки поспіль держава збільшує доходи громад. 2015-го доходи місцевих бюджетів склали 100 млрд гривень, 2016-го – 149 млрд. Цього року ця сума сягне 180 млрд грн власних доходів, що на 31 млрд грн більше, ніж торік за 9 місяців. Верховна Рада прийняла закони, щодо реструктуризації боргів за попередні періоди. Відтак вимагаємо від органів місцевого самоврядування спрямовувати кошти не тільки на освітлення, дороги і тротуари, а й на відновлення і розвиток ЖКГ», — наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"