українська російська англійська
Протягом року Уряд має забезпечити належну підготовку до практичної реалізації Закону "Про електронні довірчі послуги"
06.11.2017 | 15:52
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Президент України Петро Порошенко підписав «євроінтеграційний» Закон України «Про електронні довірчі послуги». Документ є важливим кроком у напрямі інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС, розширення транскордонного співробітництва та міжнародної електронної торгівлі з ЄС. 

Закон враховує положення Регламенту ЄС № 910/2014 (про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку), що передбачено зобов’язаннями України за Угодою про асоціацію з ЄС (Глава 6 Розділу IV та Глава 14 Розділу V Угоди про асоціацію, Додаток ХVIІ-3).

Зокрема, в Україні запроваджується електронна ідентифікація та електронні довірчі послуги, що включають: електронний підпис, електронну печатку, електронну позначку часу, реєстровану електронну доставку, сертифікат походження веб-сайту тощо.

Наразі перед Урядом стоїть завдання забезпечити належну та ефективну підготовку до реалізації Закону у повному обсязі, яка передбачає: розробку та ухвалення низки нормативно-правових актів, необхідних для функціонування сфери електронних довірчих послуг; визначення вимог та переліку стандартів для регулювання сфери електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації у відповідності до європейських вимог і стандартів; створення відповідної цифрової інфраструктури тощо. Усі ці кроки КМУ повинен здійснити протягом року, оскільки Закон набирає чинності у повному обсязі через рік після його публікації (окрім положень щодо розробки нормативно-правових актів, необхідних для функціонування сфери електронних довірчих послуг).

 Для того, щоб отримати відкритий доступ до Єдиного цифрового ринку ЄС – Україна повинна забезпечити розбудову системи електронних довірчих послуг у відповідності до положень Регламенту ЄС № 910/2014 та європейських стандартів. Тобто необхідно забезпечити сумісність ключових компонентів системи електронних довірчих послуг із відповідними компонентами системи Європейського Союзу. Це надасть можливість досягнути домовленості з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. Для українського бізнесу означатиме можливість швидкого проведення транскордонних транзакцій з європейськими партнерами зі свого планшету/смартфону без додаткових витрат часу та коштів.   

Рішення про визнання Європейським Союзом електронних довірчих послуг, які надаються в Україні, ухвалюватиметься Європейською Комісією на основі проведення аудиту відповідності компонентів системи електронних довірчих послуг в Україні законодавству і стандартам ЄС. Наступний крок після цього – укладення міждержавної угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС. 

Наразі першочерговим завданням у контексті розбудови системи електронних довірчих послуг та інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС є розробка детальної «дорожньої карти» заходів щодо реалізації положень Закону України «Про електронні довірчі послуги». Сюди мають бути включені заходи щодо забезпечення сумісності системи електронних довірчих послуг України та ЄС і підготовки до укладення угоди з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. 

 

версія для друку
Анонси
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
24 листопада нагороджуватимуть лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"