українська російська англійська
"План Маршалла для України": 5 млрд євро на рік забезпечать зростання економіки до 6-8%
14.09.2017 | 12:04
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 вересня, відбулася міжвідомча нарада та прес-брифінг щодо спільної українсько-литовської ініціативи під назвою «Новий європейський інвестиційний план для України та інших країн Східного партнерства» (т.зв. “План Маршалла для України”). “План Маршалла” презентували Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів, екс-прем’єр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс та народний депутат України Ганна Гопко.

“Європейський Союз та західні донори в 2014-2017 роках дуже допомогли нам коштами для макроекономічної стабілізації та дозволили почати відновлення економіки. Але згадаймо, як повоєнна Європа здійснила економічний прорив. Куди були направлені кошти міжнародної підтримки? “План Маршалла” - це план інвестицій в реальний сектор: інфраструктуру, агробізнес, кредитні інструменти для малого та середнього бізнесу”, - пояснив Степан Кубів.

Андрюс Кубілюс, спів-автор “Плану Маршала для України” розповів, що ініціатива заснована на досвіді Литви в проведенні реформ у 1990-х роках.

“Ми розуміємо, що для того, щоб утримати належний темп реформ, потрібно підтримувати мотивацію суспільства та політиків. Для Литви такою мотивацією була перспектива членства в ЄС, яку нам запропонували з самого початку”, - відзначив екс-прем’єр.

За словами Андрюса Кубілюса, ЄС зробив багато для України: запрацював безвізовий режим та Угода про асоціацію, але зараз стоїть питання, як далі розвиватимуться українсько-європейські відносини. “План Маршала” - це інструмент, який повинен продемонструвати українському суспільству підтримку європейських партнерів.

Андрюс Кубілюс наголосив: “За підрахунками експертів 5 млрд євро інвестицій в економіку на рік забезпечать Україні зростання економіки на 6-8% річних і додав, що за ініціативою литовських колег саме такі обсяги фінансування взяті у розрахунок “Плану Маршала”.

Народний депутат Ганна Гопко в свою чергу відзначила, що вже запрацювала робоча група, яка складається з представників Уряду та Парламенту. Завдання робочої групи спільно з литовською стороною - до 25 вересня напрацювати конкретні кроки та заходи інвестиційного плану, які будуть представлені на Саміті Східного партнерства в листопаді 2017 року.

 

Довідково

“План Маршалла для України” є ініціативою Литовської Республіки для допомоги Україні на 2017-2020, що передбачає серед іншого план економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна – країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України. Ініціатива “План Маршалла для України” передбачає інвестиції в реальний сектор економіки України, а також підтримку реформ, спрямованих на економічне зростання України, створення нових інструментів фінансування інвестицій, а також підтримку малого та середнього підприємництва.

 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва