українська російська англійська
На Чернігівщині створили центр з вивчення українсько-кримськотатарської літератури та історії народів
14.09.2017 | 11:21
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

12 вересня в ІА "Укрінформ" відбулася презентація регіональної ініціативи солідарності з кримськотатарським народом: утворення Ічнянського районного Товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік» на Чернігівщині.

За словами радника Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної реінтеграції Криму Юлії Каздобіної, створення такого товариства є дуже важливим кроком у часи, які зараз проходить Україна, та зміни, які відбуваються у політиці України по відношенню до кримських татар.

«Нарешті держава поступово починає повертатися обличчям до корінного народу Криму. Ми бачимо і розробку змін до Конституції, і розробку законодавства про статус кримськотатарського народу. Дуже важливо, що ці процеси відбуваються одночасно", - зазначила Юлія Каздобіна.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України: "Це не просто ініціатива – це люди, які повертаються до власної історії".

Микола Череп, голова Ічнянського районного Товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік», голова ГО «Підприємець Ічнянщини», член Спілки краєзнавців України продемонстрував пам'ятні монети, на яких зображені поєднані тризуб та тамга – "знакова система для співпраці українців та кримських татар".

Зазначимо, на початку вересня було зареєстроване Ічнянське районне Товариство українсько-кримськотатарської дружби "Бірлік", основною діяльністю якого має стати вивчення літератури української та кримськотатарської, а також історії обох народів.

Захід організовано Міністерством інформаційної політики України.

 

 

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях