українська російська англійська
Участь України у реалізації Стратегії ЄС для Карпатського регіону - поштовх для розвитку гірських територій, - В'ячеслав Негода
06.09.2017 | 17:10
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Україна підтримує ініціативу Польщі розробити нову спільну макрорегіональну Стратегію для території Карпат і пропонує долучитися до її розробки та реалізації всім країнам Карпатського регіону.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, виступаючи на конференції «Європа Карпат» у рамках XXVII Економічного форуму, що триває цими днями у Польщі.

Територія Карпат є одним з найпривабливіших і найрізноманітніших географічних регіонів Центрально-Східної Європи, який має стратегічне значення у забезпеченні сталого розвитку територій восьми країн.

«На жаль, в Україні величезний потенціал, який забезпечують Карпатам людський капітал, природні багатства та культурна спадщина, довгий час не використовувався відповідним чином. Сьогодні розвиток гірської місцевості є одним із завдань, визначених в Україні Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року та Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки як інструменту реалізації Стратегії. Отже ми вже активно працюємо з польською стороною та підтримуємо довгострокову і стабільну співпрацю країн на основі нової макрорегіональної Стратегії для Карпатського регіону, завдяки якій можна спільно подолати існуючі бар'єри для його розвитку», - сказав В’ячеслав Негода.

За словами першого заступника Міністра, вирішення питань розвитку гірських територій, зокрема Карпатського регіону, могло б здійснюватися за такими пріоритетними  напрямами:

- розвиток інфраструктури (дорожньої, транспортної, комунальної, телекомунікаційної;

- розвиток традиційних промислів і ремесел;

- створення кластерів та інших форм виробничо-господарської діяльності;

- розвиток відновлювальних джерел енергії,

- розвиток туризму та рекреації;

- створення сприятливих умов для розвитку бізнесу;

- попередження надзвичайних ситуацій;

- захист навколишнього середовища;

- збереження та підтримка культурної спадщини та місцевих традицій.

«Ми вважаємо, що необхідно виробити спільне з усіма країнами Карпатського регіону стратегічне бачення та спільний план розвитку для всього макрорегіону, яке включатиме тематичні сфери співробітництва. Важливо також створити ефективний організаційно-правовий механізм реалізації Стратегії, визначити фінансові інструменти, до яких країни-партнери мали б рівний та справедливий доступ. Співпраця країн у межах реалізації цієї Стратегії сприятиме економічному розвитку, створенню нових робочих місць, вирішенню соціальних, екологічних проблем, взаємному збагаченню культур країн-учасників», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також нагадав, що зі свого боку Україна наразі удосконалює законодавство з питань підтримки гірських територій, зокрема розглядаються зміни до Закону України «Про статус гірських територій», в тому числі щодо підтримки високогірних територій.

Довідково

Карпатський регіон України займає територію площею 56,6 тис. км2 і окреслюється межами чотирьох адміністративних областей – Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької. На території регіону розташовано 715 гірських населених пунктів, із чисельністю населення – 670 тис. жителів.

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях