українська російська англійська
Олександр Ярема: Громадянська освіта є необхідною для позитивних змін у місцевих громадах
10.08.2017 | 18:36
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Громадянська освіта є необхідною для позитивних змін у місцевих громадах. На цьому наголосив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема на стратегічній сесії щодо розробки програми громадянської освіти для молодіжних працівників, яка розпочала роботу 10 серпня.

"Важливо враховувати думки практиків, які щодня працюють з молоддю. Громадянська освіта є необхідною для надання можливості молодим людям сприяти позитивним змінам у своїх місцевих громадах. Це відповідає пріоритетам Державної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки та реформі децентралізації”, - наголосив Олександр Ярема.

За його словами, Міністерство молоді та спорту зацікавлене в якнайшвидшому напрацюванні курсу громадянської освіти та його подальшому впровадженні.

Як зазначали учасники заходу, громадянська освіта допомагає молоді бути добре проінформованими, активними, залученими у процеси створення політики та демократичного управління.

Організаторами заходу виступили ПРООН у партнерстві з Міністерством молоді та спорту, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики.

Протягом трьох днів 38 учасників з усієї України обговорюватимуть концепцію та формат майбутнього спеціалізованого навчального курсу, метою якого є надання молодіжним працівникам знань та навичок для скеровування молоді ефективно вирішувати проблеми у місцевих громадах, брати участь у процесі прийняття рішень та сприяти позитивним перетворенням на регіональному та місцевому рівнях.

Активні молоді громадяни, молодіжні працівники, експерти, представники неурядових організацій, органів державної влади та ПРООН обміняються поглядами та ідеями щодо майбутнього курсу громадянської освіти.

 

Довідково

На державному рівні громадянська освіта визначена національним пріоритетом згідно з Національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки, Планом заходів Уряду на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, Державною цільовою соціальною програмою "Молодь України" на 2016-2020 роки.

В Україні вже функціонує низка ініціатив з неформальної громадянської освіти: Всеукраїнська освітня програма демократичного громадянства "Демократична школа", цикл відеокурсів "Громадянська освіта" на платформі онлайн-навчання Prometheus, курс Відкритого університету Майдану "Громадськість та влада: дієві механізми впливу", а також різноманітні школи громадянської активності, що регулярно проводяться за підтримки різних донорів.

Дослідження громадянської обізнаності, проведене ПРООН у липні-вересні 2016 року, підтвердило важливість зміцнення громадянської освіти в Україні.

Опитування продемонструвало, що рівень обізнаності громадян щодо їхніх прав та обов'язків, а також щодо механізмів залучення у життя місцевих громад варто посилювати. Проте, соціологічне опитування “Молодь України - 2015” виявило підвищену зацікавленість молодого покоління до сприяння позитивним змінам на місцевому та регіональному рівнях.

Згідно з результатами опитування, 54% молодих людей брали участь принаймні в одній громадській ініціативі за останні 12 місяців, 88% респондентів вказали принаймні одну громадську ініціативу, в якій вони зацікавлені, і 38% опитаних брали участь у діяльності організацій громадянського суспільства протягом останнього року.

2% опитаних є членами молодіжних неурядових організацій, а 6% беруть участь у заходах організацій громадянського суспільства.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
19 жовтня - прес-конференція щодо розвитку і досягнень українсько-корейського співробітництва
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
19 жовтня відкриється Форум "Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції"
18 жовтня МОН проведуть прес-конференцію щодо Умов вступу до ВНЗ на 2018 рік
18 жовтня - Георгій Тука у прямому ефірі на каналі ICTV
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
19 жовтня - прес-конференція на тему "Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій