українська російська англійська
Геннадій Зубко: Практично все житло, побудоване до 1980 року, потребує утеплення і модернізації
01.08.2017 | 13:28
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Після набуття чинності Закону «Про Фонд енергоефективності» необхідно ще близько шести місяців, аби відпрацювати підзаконні нормативно-правові акти. Потрібно також відпрацювати із міжнародними партнерами питання створення мультидонорского фонду. Важливо, аби Фонд стартував маючи всі належні інструменти та документи.

Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю агенції «Українські новини».

На його думку, важливе завдання – створення необхідних ІТ-систем, які дозволять Фонду бути прозорим і доступним для споживачів і тих, хто надає послуги – енергоаудиторів, енергосервісних компаній, проектних організацій.

«У першій електронній базі даних будуть накопичуватися реалізовані проекти, аби згодом робити моніторинг, наскільки будинки зменшили споживання енергії. Таким чином Фонд розроблятиме стандартні рекомендації, які  можна буде застосовувати для інших будівель. Друга база даних – це реєстр виданих сертифікатів енергоефективності, із інформацією про енергоаудиторів, які здійснили сертифікацію. Третім інструментом має стати комунікаційний майданчик між споживачами та надавачами послуг на базі платформи Prozorro. Тобто власники будівлі зможуть виставити свій будинок як пропозицію, а енергосервісні та проектні організації конкуруватимуть за нього у наданні послуг», - зауважив Геннадій Зубко.

За його словами, спільно із міжнародними партнерами вже визначена єдина математична модель, яка використовується при розрахунку показників сертифікату енергоефективності будівлі і напрацюванні рекомендацій з термомодернізації.

«Фонд працюватиме із багатоповерховим сектором. Адже 80% населення проживає в містах, і практично 70% з них – у багатоповерхівках. Саме у багатоповерхових будинках можна отримати найвідчутніший результат у зменшенні енергоспоживання. Практично все житло, побудоване до 1980 року, потребує утеплення і модернізації. Якщо казати про комплексну термомодернізацію  будинку, то це включає в себе: утеплення стін, даху, підвалу, реконструкцію внутрішньобудинкових інженерних мереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів з погодним регулятором теплоспоживання. У перспективі, можливо, охопимо й індивідуальні домогосподарства. Їх – 7,5 млн, і для кожного треба напрацьовувати окремі рекомендації. Загалом близько 100 тисяч багатоповерхівок підлягають модернізації. Тому обсяг роботи величезний. Він передбачає до 10-15 років», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка