українська російська англійська
Геннадій Зубко розказав про ІТ-платформи Фонду енергоефективності
27.07.2017 | 12:59
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Фонд енергоефективності, закон про який нещодавно підписав Президент України, зможе запрацювати за декілька місяців. Для цього потрібно підготувати нормативну базу, прийняти підзаконні акти, а також створити кілька IT-систем, які забезпечать його роботу. Про це написав у своєму блозі в інтернет-виданні «Лівий берег» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Одна база даних міститиме відкриту інформацію про те, які будинки скористалися послугами Фонду, які роботи були там зроблені, і на скільки в результаті цих заходів скоротилося споживання енергії. На основі цих даних Фонд зможе розробити стандартні рекомендації і їх можна буде застосовувати для інших будівель. Друга база даних - реєстр виданих сертифікатів енергоефективності. У цій базі буде міститися інформація про аудиторів, які проводили сертифікацію», - повідомив Геннадій Зубко.

На думку Віце-прем’єр-міністра, реєстр виданих сертифікатів енергоефективності - це дуже важлива частина, оскільки відповідно до Закону «Про енергоефективність будівель» вводиться відповідальність аудитора за достовірність інформації, зазначеної в сертифікаті.

Ще одна система має забезпечити комунікацію між замовниками та виконавцями робіт з підвищення енергоефективності. Така платформа дозволить створити конкурентний ринок послуг, що позитивно позначиться на їх якості та вартості.

«Щоб не починати роботу з нуля, плануємо створити такий ринковий майданчик на базі системи «Прозорро. Продажі», який добре себе зарекомендував в сфері продажу держмайна. З повноцінним стартом Фонду Україна заощаджуватиме ресурси за справді європейськими стандартами. Очікуємо паралельного створення близько 75 тисяч нових робочих місць і появу нового інноваційного ринку енерготехнологій та енергосервісу обсягом близько EUR 30 млрд», - підкреслив він.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"