українська російська англійська
Степан Кубів: Товарообіг між Україною та Японією зріс майже на 40%
26.07.2017 | 21:28
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Про розвиток подальшого співробітництва між Японією та Україною йшлося на зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Парламентським віце-міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії Тайдо Таносе, 26 липня 2017 року.

Степан Кубів відзначив позитивну динаміку взаємної торгівлі між Україною та Японією. Він зауважив, що товарообіг Україна - Японія з початку року суттєво збільшився і за 4 місяці 2017 року зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом  2016 року.

Степан Кубів наголосив, що рік Японії в Україні позначається багатьма іншими позитивними українсько-японськими проектами.

Він також зауважив,  що уже у серпні  розпочнуться переговори Японського  агентства міжнародного співробітництва  “Джайка” щодо відкриття офісу агентства в Україні.

«Це, безперечно, засвідчує неодмінний успіх України та позитивні результати реформ, які ми проводимо”, - наголосив Степан Кубів.

Він також додав, що важливим вектором співпраці Україна-Японія є робота Спільного комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення аварійного реагування на надзвичайні ситуації на АЕС*.

“Спільні зусилля Мінекономрозвитку, МЗС, Мінекології, Міносвіти та Держагентства [з управління зоною відчуження] та колег з Японії дозволять провести унікальне дослідження на території Чорнобильської зони, як унікальної екологічної лабораторії» - зазначив Степан Кубів.

Він додав, що праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення, сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. А також дозволить використання результатів спільних досліджень для перетворення забруднених територій на безпечні.

*Основними цілями проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання з метою здійснення нового районування зони відчуження. Проект фінансується і управляється двома державними відомствами Японії: Японським науково-технічним агентством JST та Японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"