українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Лише зараз забезпечення гендерної рівності стає невід'ємною частиною системної роботи Уряду
25.07.2017 | 17:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Лише через двадцять років української незалежності забезпечення гендерної рівності стає невід’ємною частиною системної роботи Уряду.  Про це під час першої наради з уповноваженими з питань гендерної політики в центральних органах виконавчої влади сказала головуюча Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Сьогодні ми маємо розвинуту законодавчу базу з проблематики гендерної рівності. Із 2005 року, коли було ухвалено базовий Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Україна активно приєднувалася до низки міжнародних договорів та конвенцій, останні 2-3 роки ухвалено низку стратегічних документів, де враховано гендерний аспект», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Ідеться про Національну стратегію у сфері прав людини та План дій з її реалізації (2015), Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року (2016), Стратегію подолання бідності та План дій з її реалізації (2016) та Концепцію реформування державного управління (2016). Окрім цього, розроблено проект Стратегії «Освіта: гендерний вимір 2020».

Проте, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, основні проблеми із забезпеченням гендерної рівності пов’язані з недостатнім рівнем реалізації положень законодавства. «Закон є, але практично не працює, – сказала вона, – Утім у 2017 році вперше гендерне бюджетування інтегровано в стратегічних документах Міністерства фінансів – Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 роки, частиною якої є гендерне орієнтоване бюджетування».

У 2017 році Уряд відкрив новий напрямок реформування системи оборони та безпеки – створення інституційного підґрунтя для посад гендерних радників у всіх структурах безпеки та оборони.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала про 2 великі міжнародні проекти, запущені в Україні: ініціатива ООН-Жінки «CEDAW у дії», фінансування якого здійснює Канада, та «Гендерна рівність у серці реформ», на який уряд Швеції виділив 5 млн. євро.

За результатами наради Віце-прем`єр-міністр доручила Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, зокрема, до 1 серпня надати змістовні пропозиції нової Стратегії Ради Європи з питань гендерної рівності на 2018-2023 роки та річного звіту про виконання у 2017 році Стратегії Ради Європи.

Також протягом місяця Мін’юст має підготувати пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів з метою удосконалення системи проведення гендерно-правової експертизи, у тому числі, проектів  державних (цільових)  програм,  що затверджуються постановами Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка