українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр з питань інтеграції Грузії Віктор Долідзе обговорили підготовку до саміту Східного партнерства
17.07.2017 | 15:55
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи в Грузії у складі офіційної делегації України, зустрілася з Державним міністром Грузії з питань інтеграції в європейські і євроатлантичні структури Віктором Долідзе.

Сторони обговорили хід виконання угод про асоціацію своїх країн з ЄС та спільні виклики, з якими вони зіштовхуються під час інтеграційних процесів. Український Віце-прем’єр та грузинський Міністр також обговорили можливість синхронізувати свої дії та узгодити позиції щодо саміту Східного партнерства, який відбудеться в листопаді.

Як повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі, сторони висловили зацікавленість на початку осені провести додаткові офіційні консультації щодо підготовки до саміту ЄС із країнами-членами Східного партнерства.

«Ми міцніші разом, коли координуємо наші дії та коригуємо один з одним спільні завдання», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Сторони також обговорили внутрішню роботу в країнах щодо підготовки дорожніх карт виконання угод про асоціацію з ЄС. Окрему увагу на зустрічі було приділено виконанню річних національних програм співробітництва з НАТО.

І. Климпуш-Цинцадзе висловила подяку В.Долідзе за підтримку України урядом Грузії. Учасники зустрічі зазначили, що питання відновлення територіальної цілісності обох країн, що страждають від агресії РФ, важливо спільно тримати на порядку денному Європи та світу. Зустріч представників українського та грузинського урядів, які відповідають за процеси європейської і євроатлантичної інтеграції, відбулася перед початком державного візиту до Грузії Президента України Петра Порошенка, який триватиме з вечора 17 липня до 19 липня.

Нагадаємо, так само як і Україна, Грузія оголосила своїми пріоритетами курс на майбутнє членство в НАТО та ЄС. Грузія отримала право безвізового в’їзду на територію ЄС для своїх громадян 28 березня 2017 р., Україна отримала аналогічне право 11 червня 2017 р. Угода про Асоціацію Грузії з ЄС вступила в дію з 1 липня минулого року, в Україні аналогічна Угода остаточно набирає чинності з 1 вересня 2017 р.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
19 жовтня відкриється Форум "Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції"
18 жовтня - Георгій Тука у прямому ефірі на каналі ICTV
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
19 жовтня - прес-конференція на тему "Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"