українська російська англійська
І.Климпуш-Цинцадзе зустрілася в Португалії з Головою парламентського комітету закордонних справ
08.07.2017 | 12:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе в рамках робочої поїздки до Португалії зустрілася з Головою комітету закордонних справ Асамблеї Республіки Серіо Соуза Пінту.

Сторони обговорили питання співпраці двох країн, відзначивши, що українсько-португальські відносини значно активізувалися останнім часом. Португалія входить до числа головних прихильників України серед європейських держав. Зокрема. активно співпрацюють парламенти обох країн, в тому числі в рамках депутатської групи дружби «Україна-Португалія». 

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала за всебічну підтримку України  Португалією. 

Віце-прем’єр розповіла С.Пінту про те, з якими складнощами та викликами бореться наразі Україна. С.Пінту особливо цікавився ситуацією на Сході України, питаннями щодо санкцій проти Росії та заходів щодо енергетичної незалежності України від РФ. Обговорюючи питання проектування та створення Росією Північного потоку-2 (NordStream-2), а також лобіювання цього проекту в Європі, С.Пінту зазначив, що не вважає цей проект потрібним Європі. Він також додав, що Португалія чітко розуміє, що немає значення, як далеко  знаходиться Україна, коли мова йде про попрання загальноєвропейських цінностей. Зокрема, йшлося про порушення прав людини з боку РФ на окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму. 

Сторони погодилися, що необхідно активніше використовувати всі можливості, які дає пожвавлення міжпарламентських контактів. Делегація комітету Верховної Ради України у закордонних справах, як очікується, відвідає Португалію на запрошення голови португальського парламенту у вересні.

 

 

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"