українська російська англійська
Для більш якісного процесу реформування оборонного сектору потрібно застосовувати стратегічний загальнонаціональний підхід, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
07.07.2017 | 12:11
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Попри те, що в сфері  реформування сектору безпеки та оборони в Україні зроблено дуже багато, він все ще страждає від  низки обмежень. Вони пов'язані з недостатнім обсягом наявних ресурсів та недостатньою інституційною спроможністю відповідних органів,  бюрократією, нестачею порозуміння між відомствами і різницею у їхніх підходах до роботи. Про це у четвер, 6 липня, заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи в Лондоні на Конференції з питань реформ в Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в Україні поновлено систему міжвідомчої координації євроатлантичної інтеграції. Щоб успішно виконати дорожню карту реформування оборонного сектору потрібна реалізація пріоритетних напрямків, встановлених Стратегічним оборонним бюлетенем. Це в першу чергу створення повноцінної законодавчої бази для реформування і регулювання сектору безпеки та оборони, професійний розвиток фахівців, наявність фінансового ресурсу, а також його прозоре та відповідальне використання. Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що важливим завданням також  є вдосконалення громадського та парламентського контролю за процесом реформування, підвищення рівня експертних знань  серед депутатів з тим, щоб забезпечити якіснішу підтримку законопроектів та координацію зусиль всіх сторін.

«Ми створюємо в Україні власну національну систему професійного розвитку персоналу, залученого до процесу реформ безпеки та оборони», - підкреслила Віце-прем’єр. Вона також додала, що громадські активісти, які багато зробили для української армії останніми роками, мають долучатися до процесу реформування вже в іншій якості, переходячи  з дорадчого рівня з частковою залученістю на більш фаховий та експертний, очолюючи конкретні напрямки роботи та беручи на себе відповідальність.

«Нам потрібен всеохоплюючий підхід до реформування сектору оборони на національному рівні з більшою координацією, взаємодією, прозорістю, щоб найкращим чином використати всі ресурси та досягти поставлених цілей якомога швидше», - підкреслила І.Климпуш-Цинцадзе. «Для цього внутрішні стейкхолдери і зовнішні партнери повинні об’єднатися заради спільної мети», - підкреслила Віце-прем’єр. Для кращого стратегічного планування у сфері безпеки й оборони Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала створити на базі стратегічної групи радників з реформування сектору безпеки а оборони, до якої входять, зокрема, Велика Британія, Канада, Литва, Німеччина, Польща та Сполучені Штати Америки, групу "друзів України". Вона висловила надію, що до цієї групи ввійдуть представники і інших країн.

Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала назвати її «лондонською групою», висловивши переконання, що «найвірніші друзі» України, які ввійдуть в цю групу, «можуть надати допомогу в стратегічному плануванні, зміцненні та визначенні пріоритетів двосторонніх зусиль та планів, приведенні їх у відповідність до пріоритетів Стратегічного оборонного бюлетеня України та запросять інші країни для додаткової підтримки».

Віце-прем’єр також повідомила про запуск разом з «Жінками ООН» пілотного проекту зі створення інституційної структури з 15 радників з гендерних питань у структурах безпеки та оборони, і висловила переконання, що такі посади мають бути в усіх структурах безпеки та оборони.  «Гендер не стосується лише жінок. Йдеться про суспільство. Гендер є лакмусовим тестом на те, наскільки військові готові до змін, готові до реформ».

Віце-прем’єр висловила вдячність закордонним партнерам за підтримку в здійсненні реформ та у захисті від російської агресії, і наголосила, що на даному етапі «головний напрямок цієї допомоги має бути спрямований не тільки на задоволення поточних потреб української безпеки, а й  на сприяння розвитку українського потенціалу у секторі оборони та безпеки в стратегічній перспективі».

У міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка пройшла 6 липня в Лондоні, взяли участь понад 30 представників міжнародних безпекових та фінансових організаційпартнерів України. Урядова делегація України представила їм План пріоритетних дій Уряду до 2020 року та напрямки підтримки реформ.

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украрорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"