українська російська англійська
У Чернігові незабаром з'явиться найсучасніший лінійний прискорювач для лікування онкохворих
06.07.2017 | 12:57
Чернігівська ОДА

Найближчими днями в Чернігові розпочнеться будівництво нового корпусу Обласного онкологічного диспансеру, де розміститься сучасне радіотерапевтичне обладнання — лінійний прискорювач, якого гостро потребує Чернігівщина. Адже область входить до числа регіонів України з найвищим рівнем онкологічної захворюваності.

Лише в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію щороку отримують понад 2500 хворих, близько 1900 з них проходять дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

Гамма-терапевтичне обладнання двадцятирічної давнини, яким укомплектовано онкодиспансер, вичерпало свій технічний ресурс і вже давно потребує заміни. Проте упродовж останніх 18 років до медичних закладів області нові апарати для проведення променевого лікування не надходили.

Вартість проекту, практична реалізація якого стартувала 5 липня, перевищує сто мільйонів гривень. Їх акумулюватимуть із різних джерел: найбільше — 40 мільйонів гривень — буде виділено з Державного фонду регіонального розвитку, 17 та 10 — з обласного та Чернігівського міського бюджетів відповідно. Частину потрібної суми додадуть з районів області.

Вагомим обіцяє бути спільний внесок народних депутатів України, які у Верховній Раді представляють Чернігівщину. Попри те, що входять до різних політичних сил, вони об’єдналися заради спільної благородної мети і підписали Меморандум про співпрацю.

Сторонами Меморандуму виступили Чернігівська облдержадміністрація, обласна та міська ради з одного боку та дванадцять народних депутатів з іншого. Його метою є заходи, спрямовані на покращення ситуації з онкологічними захворюваннями на Чернігівщині, у тому числі й придбання лінійного прискорювача та будівництво відповідного приміщення для цього.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС