українська російська англійська
Потрібне глибоке партнерство між НАТО і Україною з чіткою перспективою членства, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
03.07.2017 | 14:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у відкритті 95-го семінару Роуза-Рота «Безпека і стабільність в Україні і Чорноморському регіоні» Парламентської асамблеї НАТО у співпраці з Верховною Радою України.

Віце-прем'єр подякувала представникам Альянсу за рішення провести вже другий поспіль семінар Роуза-Рота в Україні та привітала присутніх з 20-ю річницею підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, наголосивши на важливості подальшої тісної співпраці. «Нам потрібно спільно змінити основоположний формат відносин з НАТО – Хартію про особливе партнерство адаптувати до сучасних реалій безпеки. Потрібне глибоке партнерство між НАТО і Україною з чіткою перспективою членства, що сприятиме стабільності в Україні, Східній Європі, Чорноморському регіоні і трансатлантичному просторі», – сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна, зіштовхуючись з агресією Росії, потребує чіткої та консолідованої підтримки партнерів з Північноатлантичного альянсу. «Виклики безпеці України широко відомі. Це військова, торговельна і транзитна агресія Росії. Анексія Криму, терористичні атаки, кібертероризм і пропаганда. Разом із тим – це виклики не лише для України, а й для всього світу. Головна мета Росії – керований хаос на міжнародній арені», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Водночас, переконана вона, наразі Україна є не лише отримувачем міжнародної допомоги, а й стає активним донором безпеки у Європі та світі: «Ми не хочемо бути в «сірій зоні». Україна не буфер і не міст, а східноєвропейський кордон НАТО. Форпост».

Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що проведення таких заходів і довіра Альянсу сприяє ефективній функціональній інтеграції України з НАТО. Підготовка до членства – пряме завдання для Уряду. Досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в НАТО, є стратегічно лінією всього спектру внутрішньодержавних реформ: «Ми втілюємо стандарти НАТО, що по суті є технічним регламентом демократичних цінностей».

Також Віце-прем'єр підкреслила  важливість підтримки та солідарності з боку союзників у протистоянні російській агресії. «Україна просить летальну оборонну зброю для того, щоб захистити свою землю, людей та цінності. Це дозволить нам зберегти життя простих громадян та захисників України», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підкреслив зростаючу підтримку населенням інтеграції з НАТО: «Якщо 3-4 роки тому завдяки російській пропагандистській машині було 17-18% прихильників вступу, то тепер 50%».

Голова Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі своєю чергою привітав прогрес реформ в Україні та наголосив на важливості продовження плідних відносин між Україною та Альянсом. «Важливо, що Україна починає відчувати результати своїх реформ», – підкреслив Паоло Аллі.

95-й семінар Роуза-Рота триватиме до 5-го червня. Також сьогодні у Верховній Раді відбудеться урочисте засідання, присвячене 20-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"