українська російська англійська
Від формальної участі України у реалізації Дунайської стратегії переходимо до конкретних проектів та пропозицій, — В’ячеслав Негода
29.06.2017 | 11:17
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Співпраця в рамках реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону сприятиме економічному розвитку усіх країн-учасниць та створенню кращих умов для жителів регіону. Від формальної участі України у реалізації цієї Стратегії ми переходимо до реальних дій.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час першого засідання Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону, за участі представників обласних державних адміністрацій та центральних органів виконавчої влади.

«Сьогодні ми обговорили подальші кроки, визначили координаційний механізм та інструменти участі України в Стратегії, узгодили пріоритетні проекти, запропоновані центральними органами виконавчої влади та облдержадміністраціями. Також ми виробили та схвалили пропозиції і рекомендації з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії. Отже Координаційний центр – це вже не просто формальна інституція, якою він був з 2011 року, а дійсно активний учасник співпраці з зарубіжними колегами у реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону. І, сподіваюся, незабаром Україна зможе в рамках щорічної ротації очолити координаційну роботу і на міжнародному рівні», — сказав В’ячеслав Негода.

Він також наголосив, що участь України в зазначеній Стратегії ЄС має забезпечити підвищення конкурентоспроможності її регіонів, прискорення євроінтеграційних процесів та наближення рівня життя населення прикордонних регіонів до європейського.

Довідково

Чотири області України з населенням у 6 млн осіб належать до Дунайського регіону (Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська та Чернівецька).

В 2016 році Уряд України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка  визначила пріоритетні напрями, завдання, заходи та 25 основних проектів транскордонного співробітництва, майже половина з яких спрямована на вирішення пріоритетних завдань розвитку саме Дунайського регіону.

У жовтні 2016 року Урядом України прийнято рішення про передачу функцій із забезпечення діяльності Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону» від Мінекономрозвитку до Мінрегіону, оскільки саме Мінрегіон є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади України, який забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику.

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украрорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"