українська російська англійська
Україна прощається з колоніальною патріархальною ментальністю, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Мадлен Олбрайт
16.06.2017 | 13:51
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Революція Гідності стала поворотним моментом у гендерній політиці України, до того українська влада займалася імітацією впровадження рівноправного статусу та гендерної рівності. Про це сьогодні під час зустрічі з Радою директорів Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (США) на чолі з колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт сказала Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Зараз відбувається прощання з колоніальним минулим, у тому числі з його патріархальною ментальністю», – наголосила вона.

Віце-прем`єр закликала взяти участь у конкурсах, які незабаром будуть оголошені на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної рівності, а також посади в його офісі.

«Надзвичайно важливо покласти край насильству над жінками, і не лише фізичному насильству», – сказала Мадлен Олбрайт, яка свого часу стала першою жінкою Державним секретарем США. На її думку, окрім створення можливостей для самореалізації жінок, вони самі повинні бути активними. «Важливо мати достатню кількість жінок, які готові йти за тими, хто вже прийшов у політику. Я кажу це і в США: неважливо, скільки сходинок на шляху гендерної рівності подолано. Якщо охочих буде недостатньо – все може повернутися назад», – підкреслила Мадлен Олбрайт.

Перший заступник Голови Верховної Ради України, член міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» Ірина Геращенко наголосила на важливості ухвалення Парламентом Стамбульської конвенції, яке досі гальмується. «У нас є «парламентський талібан», який демонізує конвенцію. Тож ми розраховуємо на підтримку неурядового сектору», – сказала Ірина Геращенко. Водночас вона розповіла про позитивну динаміку підписання жінками контрактів на службу в Збройних Силах України. За словами Першого заступника Голови Верховної Ради, зараз в українському війську служать 21 363  жінки, однак лише 3 209 з них належать до офіцерського складу.

Окрім цього, Ірина Геращенко акцентувала увагу на масові порушення прав жінок на тимчасово окупованих територіях. Вона засудила відсутність належної реакції світової спільноти на сексуальні домагання до жінки-спостерігача ОБСЄ в ОРДЛО в травні, коли лише уряди України, Німеччини і Франції виступили з відповідними заявами.

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях