українська російська англійська
Термомодернізація житлових будівель та бюджетних установ - одне з пріоритетних питань політики України у сфері енергоефективності
15.06.2017 | 16:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Термомодернізація житлових будівель та бюджетних установ – одне з пріоритетних питань політики України у сфері енергоефективності. Це питання обговорювали учасники Форуму з питань політики сталої енергетики, який організовано Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) в рамках реалізації програми «EU4Energy», учасником якої є і Україна. Захід відбувся цими днями в Астані (Казахстан).

Україна взяла чіткий курс на підвищення енергоефективності. Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено впровадження комплексу заходів у чотирьох секторах, ключовим з яких наразі є сектор будівель.

«За оцінками експертів, ця сфера – одна з найбільш енергоємних. Близько 70 тис. бюджетних закладів, 80 тис. багатоповерхівок, 6,5 млн приватних домогосподарств – для термомодернізації всіх цих будівель потрібно щонайменше 50 млрд доларів. Потенціал скорочення споживання газу становить 8 млрд м3. Для вирішення цього питання ми впроваджуємо практику європейських країн: механізми співфінансування енергоефективних заходів, енергосервіс, енергоменеджмент тощо», - прокоментував Костянтин Гура, представник Держенергоефективності.

Він нагадав, що впродовж останніх трьох років майже 300 тис. домогосподарств утеплили свої будинки за програмою «теплих» кредитів. У 2016 році завдяки розробленому Держенергоефективності та прийнятому Парламентом законодавству запрацював ЕСКО-механізм. Цьогоріч ЕСКО-інвестори зацікавлені інвестувати у близько 100 об’єктів.

Також у 2017 році Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах. Започатковано співпрацю з місцевою владою та низку інформаційно-роз’яснювальних семінарів з цього питання у регіонах країни.

У ході засідання представники МЕА зауважили на необхідності продовження роботи у цих напрямах. Особливо важливим є створення якісної системи збору даних щодо енергоспоживання у будівлях. Фахівці МЕА підкреслили, що моніторинг енергоспоживання – першочергова та фундаментальна складова реалізації ефективної політики у сфері енергоефективності.

Нагадаємо, що EU4Energy – це 4-річна програма технічної допомоги ЄС. Її мета – допомогти таким країнам, як Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та України, у покращенні законодавчого поля в енергетиці відповідно до кращих європейських практик.

 

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украрорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"