українська російська англійська
На базі прибережної акваторії Азовського моря буде створено гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Приморський"
14.06.2017 | 15:15
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 червня 2017 року, під час засідання Уряду члени Кабінету Міністрів України підтримали проект Указу Президента України «Про оголошення прибережної акваторії Азовського моря гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Приморський».

Виступаючи під час засідання, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак наголосив, що створення заказника є частиною процесу формування національної екологічної мережі держави.

Міністр також підкреслив, що таке рішення сприятиме підвищенню екологічного стану навколишнього природного середовища та збереженню і відтворенню біологічного різноманіття акваторії Азовського моря.

«Створення заказника дозволить об’єднати території та об’єкти природно-заповідного фонду в екологічний коридор, сприятиме відновленню рибних ресурсів Азовського моря, підвищенню рекреаційної привабливості території і, як наслідок, спонукатиме збалансованому соціально-економічному розвитку регіону», - сказав Остап Семерак.

Міністр розповів, що Указом передбачено оголосити заказником акваторію Азовського моря, що прилягає до адміністративних меж Приморського району Запорізької області, шириною два кілометри та навколо ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Обіточна» шириною один кілометр загальною площею 13115 гектарів.

Остап Семерак додав, що територія майбутнього заповідника  має велику видову різноманітність флори і фауни. Відомо, що там проживає близько 150 видів безхребетних тварин, 80 видів риб та майже 20 видів водоростей-макрофітів. Найбільшу природоохоронну цінність акваторія заказника має для осетра російського та севрюги звичайної, які занесені до Червоної книги України та міжнародних Червоних переліків.

Крім того, акваторія заказника є кормовою базою для перелітних птахів, ареалом мешкання низки рідкісних видів флори і фауни, нерестовищем та місцем нагулу багатьох видів риб.

«Коса Обіточна з прилеглими до неї акваторіями є одним з найбільш мальовничих та цінних природних куточків України. Цей  Указ Президента – наша гарантія майбутньому поколінню щодо його збереження і розвитку природо-заповідних територій та об’єктів України», - сказав Міністр.

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"