українська російська англійська
Глава Уряду про проблему "львівського сміття": Ми повністю підтримуємо львівську міську владу, але не можемо за неї побудувати сміттєпереробний завод
30.05.2017 | 13:51
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України підтримує львівську міську владу в питанні утилізації твердих побутових відходів, однак не може вирішити за неї питання будівництва сміттєпереробного заводу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час перебування у Львівській області, де оглянув хід автодорожніх ремонтних робіт.

"За цей рік Урядом було проведено низку необхідних кроків, які дали можливість Львівській міській раді, бо це їхня відповідальність (це питання вирішити). Я не можу вам побудувати сміттєпереробний завод, тому що ваш сміттєпереробний завод має побудувати Львівська міська рада. У неї для цього є гроші, повна підтримка Уряду, вже навіть є дозволи, експертизи для того, щоб на Грибовицькому смітєзвалищі навести порядок, нічого не стримує", - наголосив Володимир Гройсман, зазначивши, що у ці дні минають роковини трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Глава Уряду зауважив, що бюджет розвитку Львова складає близько двох мільярдів гривень, що дає можливість побудувати не один сміттєпереробний комплекс. Окрім того, за словами Прем’єр-міністра, Львівська обласна влада має чітку позицію в питанні виділення земельних ділянок для цього та допомоги Львівській міській владі.

Прем'єр-міністр нагадав, що 21 квітня цього року Львівська облдержадміністрація, обласна та міська рада, органи місцевого самоврядування при посередництві Кабінету Міністрів уклали і підписали спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами. Він має розв’язати багатомісячну проблему накопичення й вивозу побутового сміття зі Львова. Документ забезпечує гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів.

Разом з тим Володимир Гройсман підкреслив, що окрім підписання документів, потрібно вести діалог з громадами населених пунктів, на території яких розташовані чи будуть розташовані полігони для "львівського сміття".

"З нашого боку я засвідчую ще раз - повна підтримка і максимальне (сприяння) там, де потрібно, - підкреслив Глава Уряду. - Я готовий у будь-який час Львову допомагати вирішити цю проблему і допомагаю по сьогоднішній день. Єдине, що я не можу зробити - це замінити роботу Львівської міської ради".

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС
13-14 жовтня Ігор Жданов із робочою поїздкою Донеччину
13-15 жовтня на Харківщині відбудеться Всеукраїнська акція "Покрова героїв"-2017
13 жовтня - перше засідання робочої групи з розроблення Містобудівного кодексу
14 жовтня в Україну вперше приїде японська художниця з мистецькими творами українських військових в стилі манґи