українська російська англійська
Світлана Фоменко взяла участь у ІІ засіданні кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС
17.05.2017 | 16:23
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко взяла  участь у другому засіданні кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, присвяченого питанням науки та технологій, інформаційного суспільства, аудіовізуальної політики, освіти та молоді, культури, спорту та фізичної культури.

У ході розгляду питань порядку денного засідання сторони обговорили стан виконання Угоди про асоціацію та поточне співробітництво у сферах науки та технологій, інформаційного суспільства, аудіовізуальної політики, освіти та молоді, культури, спорту та фізичної культури.

Перший заступник Міністра культури  України інформувала про ключові ініціативи та зміни в культурній політиці впродовж останнього року, а  також кроки Уряду, спрямовані на впровадження системних реформ, у тому числі пріоритетні завдання та основні проблемні питання у культурній політиці України.

Зокрема, за результатами функціонального аудиту, здійсненого незалежними експертами ЄС,  визначенні іміджеві та стратегічні трансформації відомства, враховуючи специфіку української держави  та досвід різних європейських країн, зокрема Австрії, Бельгії, Франції, Польщі та Швеції. У 2016 році при Міністерстві культури були реформовані наукові установи. Створено Український інститут книги для трансформації українського видавництва в європейські індустрії культури книговидавництва та розвитку загального книжкового ринку в країні.

Крім того, незалежні експерти були залучені до роботи в експертних радах при Міністерстві культури, організованої для вироблення стратегій різних напрямків культурної політики.

У рамках співпраці з Радою Європи проведено огляд культурної політики з акцентом на здійсненні реформи децентралізації. Особливий акцент був зроблений на питаннях охорони культурної спадщини та модернізації культурної інфраструктури в регіонах.

Серед важливих кроків здійснених  у реформуванні культурної політики  держави, Світлана Фоменко відзначила прийняття Закону України «Про Український культурний фонд», який забезпечить рівний доступ до фінансування для урядових і неурядових установ та звільнить Міністерство культури від функції розподілу грошей між культурними суб'єктами. А також прийняття Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який створить сприятливі умови для кіновиробництва та впровадження прозорих процедур проектного фінансування з боку держави.

Також сторону ЄС було поінформовано про заходи, вжиті для розвитку культурних та креативних індустрій в Україні в контексті імплементації Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження та стан імплементації Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа». Зокрема, надано інформацію про діяльність національного бюро програми «Креативна Європа» в Україні.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
26 травня Павло Петренко презентує новітню он-лайн програму для запису на стажування студентів юридичного профілю в органах юстиції
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві