українська російська англійська
Прем'єр-міністр: В основі урядової реформи охорони здоров'я - висока якість лікування і вища заробітна плата лікаря
13.04.2017 | 15:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

В основі запропонованої Урядом реформи системи охорони здоров'я стоїть підвищення якості медичних послуг та збільшення заробітних плат лікарям. Реформа змінить систему використання коштів та передбачить запровадження європейських сучасних лікувальних протоколів. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час спілкування зі студентами у Донецькому національному медичному університеті у Кропивницькому.

"Що пропонує сьогодні Уряд? Уряд пропонує змінити систему фінансування охорони здоров'я. Тобто порахувати, скільки коштує конкретна медична послуга і заплатити за неї. В основі має бути, як якість лікування, так і заробітна плата лікаря. Безперечно, з'явиться конкуренція: чим більше лікар буде надавати послуг, тим більше буде заробляти", - зазначив Глава Уряду.

Він звернув увагу, що Уряд вніс до Верховної Ради чотири законопроекти, які передбачають зміну системи фінансування лікарень. "Це означає, що ми будемо фінансувати не приміщення, стіни, стелю, а будемо фінансувати якісну медичну послугу, в якій є якісне обладнання, якісна заробітна плата лікаря, конкурентність серед лікарів. Я би хотів, щоби українців лікували якісні добрі лікарі", - наголосив Глава Уряду.

Крім того, за словами Глави Уряду, держава визначить мінімальний пакет соціального забезпечення – "щоб підтримати людину у будь-якій важкій ситуації", і запропонує зміну лікувальних протоколів, упроваджуючи сучасні практики на зміну застарілому неефективному лікуванню.

Йтиметься також про автономізацію лікувальних закладів, яка "дасть можливість кожному лікувальному закладу бути більш мобільним, правильно створювати свою структуру і таким чином виходити на новий рівень управління охороною здоров'я і ефективності роботи".

Володимир Гройсман нагадав, що Уряд підвищив заробітну плату працівникам системи охорони здоров'я на 30%, і, як засвідчило його спілкування із медичними працівниками у лікарнях Кропивницького, їхні заробітні плати порівняно з минулим роком піднялися на 1000-1400 грн. Між тим, як наголосив Прем’єр-міністр, якби реформа медицини за моделлю, запропонованою Урядом сьогодні, була розпочата ще у 2007 році, сьогодні б українські лікарі отримували б 10-12 тис грн, а в країні були б значно зменшені показники смертності.

Прем’єр-міністр наголосив, що реформа системи охорони здоров'я є однією з ключових реформ для Уряду.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".