українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ми маємо збільшити частку малого і середнього бізнесу в структурі експорту
11.04.2017 | 14:30
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Одним із головних пріоритетів Уряду є збільшення частки малих і середніх підприємств у структурі вітчизняного експорту. Про це під час Форуму «Угода про асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу» в Чернігові сказала Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Угода про асоціацію між Україною та ЄС – це та дорожня карта, яка має зробити нашу економіку взаємосумісною з європейськими», – зазначила Віце-прем`єр. Вона, зокрема, поінформувала учасників форуму про можливості, які дає для малого та середнього бізнесу Угода COSME, нещодавно ратифікована Верховною Радою. Ідеться, передовсім, про доступ до європейської мережі підприємств, яка об`єднує 2,5 мільйона компаній із 65 країн, а також можливість брати участь у 23 підпрограмах ЄС з фінансуванням освітніх проектів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила про перебіг переговорів з європейськими партнерами про приєднання України до Угоди AKKA, що спростить доступ до європейських ринків для деяких виробників промислової продукції. Окремо вона зупинилася на питанні збільшення обсягів квот безмитного експорту на окремі групи товарів сільського господарства. Це є особливо важливим для прикордонних із Росією областей, як Чернігівська, що найбільше постраждали від торговельної і транзитної агресії РФ.

Своєю чергою заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова розповіла про державну підтримку малих і середніх аграрних підприємств у контексті виконання Угоди про асоціації між Україною та ЄС. Зокрема, держава почала кредитувати підприємствам молочної галузі, виробникам органічної продукції, а також фермерським господарствам до 500 га. За словами Олени Ковальової, великий потенціал в Україні має розвиток кооперації в аграрному секторі. Цей інструмент активно використовується в країнах ЄС, де, наприклад, 55% молочної і 40% плодово-овочевої продукції припадає саме на сільськогосподарські кооперативи.

Водночас заступник Міністра наголосила на важливості підвищення контролю якості продукції. Угодою про асоціацію передбачено запровадження в Україні європейської системи HACCP до 2019 року.

Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч зупинився на проблемах, які стримують розвиток бізнесу в області та не сприяють її інвестиційній привабливості. Зокрема, для Чернігівщини актуальними є логістичні труднощі, проблеми з підключенням підприємств до електричних мереж і відсутність належної фінансової підтримки аграріїв із боку держави.

Участь у заході також взяли представники Чернігівської регіональної та Донецької торгово-промислових палат, підприємці та журналісти.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"