українська російська англійська
Володимир Гройсман провів перше засідання Національного комітету з промислового розвитку
07.04.2017 | 17:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України провів перше засідання створеного восени минулого року Національного комітету з промислового розвитку. Відкриваючи засідання, учасниками якого стали керівники центральних органів влади, голови промислових об’єднань та наукових установ,

Глава Уряду підкреслив, що промисловість - ключовий рушій розвитку економіки. Саме ступінь розвитку промисловості, сказав Володимир Гройсман, може дати відповідь на питання, який ресурс Україна зможе реінвестувати в розвиток кожного громадянина.

«Восени ми утворили Комітет відновлення промисловості.  Нам важливо створювати продукт і представляти його на зовнішніх ринках», - підкреслив Володимир Гройсман і додав, що саме Національний комітет має закласти основи інституційного розвитку вітчизняного виробництва. 

В свою чергу Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів додав, який також взяв участь у засіданні, що нещодавно Міністерство економічного розвитку й торгівлі представило Експортну стратегію, яка окреслює, що саме і де Україна може представити.

«І зараз ми говоримо про формування ланцюгів додаткової вартості, яке тягне зміну підходів і впровадження інновацій та інвестицій, а також зближення з приватним бізнесом», - сказав Степан Кубів.

З урядовцями погодився Глава Національного комітету - Анатолій Гиршфельд. На його думку, головна проблема сьогоднішнього дня - відсутність стратегії розвитку промисловості і відсутність системи преференцій для вітчизняного виробника.  «Україна демонструє значний дисбаланс між інтелектуальним потенціалом і обсягом доданої вартості на душу населення», - зазначив Анатолій Гиршфельд. На його думку, розробка фундаментальної виробничої стратегії, перегляд преференцій для виробників, в тому числі в розрізі умов участі України у Світовій організації торгівлі, оновлення системи державних закупівель могли б змінити ситуацію.

Підсумовуючи засідання Володимир Гройсман підкреслив, що світ сьогодні є надзвичайно конкурентним. «Добре коли ми маємо підтримку від наших зовнішніх партнерів. Але це все треба буде віддати. Як? Заробити - на зростанні економіки та за рахунок доданої вартості. Ми це розуміємо. Як власне розуміємо й те, що  наші потенційні конкуренти також інвестують в те, аби нам щось не вдалося, аби ми залишилися сировинним придатком. Але треба на все дивитися з державницької позиції - позиції розвитку власного виробництва, а не імпорту. Я наполягаю на тому, аби давати переваги нашому виробнику. Я наполягаю на локалізації виробництва в Україні. Для мене важливо, аби в Україні були робочі місця і створювалася додана вартість. І це моя вимога», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".