українська російська англійська
Геннадій Зубко окреслив подальший план ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Балаклії
06.04.2017 | 13:51
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Ми маємо сумні приклади Новобогданівки, де розмінування тривало 10 років, Лозової (розмінування тривало понад 5 років), Сватова (розмінування триває й досі), Авдіївки та Балаклії. Ми стаємо сильнішими, але ми повинні постійно проводити превентивні заходи. Розроблений План гуманітарного розмінування населених пунктів і територій Балаклійського району потребує тісної координації органів державної влади, місцевого самоврядування, громад, закладів охорони здоров’я та освіти. Наше головне завдання – в найкоротший час убезпечити людей. Про це повідомив під час брифінгу в ДСНС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на сьогодні 10 населених пунктів Балаклеї вже розміновано та понад 10 тисяч боєприпасів вже знешкоджено.

Віце-прем’єр-міністр поінформував: «З 220 багатоповерхових будинків в місті Балаклія – 117 ушкоджені і підлягають відновленню, з будинків індивідуального сектору – постраждало понад 503, а також 2 дитячі садки, 2 школи, 1 лікарня та 1 бібліотека. Уряд виділив з резервного фонду 20,6 млн грн по лінії ДСНС для очищення території від вибухонебезпечних предметів. А також  понад 100 млн грн Харківській  облдержадміністрації для проведення відновлювальних робіт. Наразі 16 областей надали будівельні матеріали і понад 20 будівельних компаній сьогодні працюють по відновленню житлового сектору, по кожному об’єкту розроблені плани відновлення».

Геннадій Зубко зазначив, що усі керівники органів центральної і місцевої влади мають зробити висновки з трагедії та можливих загроз, які постійно виникають в Україні.

«Ми маємо постійно проводити превентивні заходи в усіх регіонах України серед населення, учнів шкіл, ВНЗ, медичного персоналу. Важливо  організувати широку інформаційну роботу серед населення, щодо необхідності негайного інформування органів ДСНС та військових про виявленні підозрілі предмети в зоні вибуху. Організувати  роз’яснення  про небезпеку спроб самостійного розмінування. Особливо серед дітей, школярів та підлітків. А також організувати проведення постійних робіт з виявлення можливих вибухонебезпечних речовин, які можуть з’являтися у зв’язку з природними (повінь, сильні зливи) так і антропогенними факторами (оранка, будівництво)», - наголосив Геннадій Зубко.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".