українська російська англійська
Мета земельної реформи - створити клас невеликих фермерських господарств, - Глава Уряду
04.04.2017 | 22:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Земельна реформа як одна з ключових реформ програми економічних перетворень, закріплених в новому Меморандумі з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом, має на меті формування в Україні потужного і якісного класу невеликих фермерських господарств - реальних власників землі в нашій країні. Про це в ефірі телеканалу "112.UA" сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Я не підтримаю земельну реформу, яка може бути використана або великими агрохолдингами, або іноземцям, які могли б приїхати в Україну і скуповувати землю. Ми говоримо про відносини між власниками землі, про те, щоб створити міцний якісний середній клас фермерів. Це співпадає з інтересами України", - сказав глава Уряду.

Він підкреслив, що саме таку модель Уряд опрацьовує з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.  

"Мова йде про те, що мораторій (на продаж землі) буде знято лише тоді, коли буде зрозуміла позиція щодо власників землі. Тема землі - надзвичайно чутлива для громадян. І з МВФ, Світовим банком ми взаємодіємо, аби вибудувати сучасні умови обігу земель, - сказав Володимир Гройсман. - Наразі йдеться про те, щоб ми вибудували модель, яка буде дозволяти тільки фізичним особам - громадянам України продавати між собою землю, яка їм належить. І тут буде поставлена крапка, жодних загроз не буде". 

Він додав, що багато років українців лякали питанням обігу земель. Однак тепер, на думку Прем’єр-міністра, настав час навчити їх і розказати, як розпоряджатися власною землею і при цьому не дати великим агрохолдингам та іноземцям консолідувати паї.

Володимир Гройсман також висловив сподівання, що в Парламенті зрозуміють точку зору Уряду, оскільки досягнення компромісу в земельному питанні пов’язане з отриманням наступного кредитного траншу по програмі МВФ.

"Умови (отримання коштів) повністю прив’язані до виконання цієї вимоги. Цей процес буде тривати. І важливо, аби ми сконцентрувалися на розвитку країни", - додав Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси
17 жовтня відбудеться прес-конференція Міністра освіти і науки України та Міністра національної освіти Республіки Польща
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС