українська російська англійська
У червні до Харкова з`їдуться місцеві депутати зі всієї Європи
31.03.2017 | 22:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Перебуваючи з робочою поїздкою в Харкові, Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Головою Харківської ОДА Юлією Світличною.

Головною темою розмови стала ліквідація наслідків вибухів на складах боєприпасів у Балаклеї. «За дорученням Президента МЗС, Міноборони та ДСНС звернулися до НАТО по допомогу в реагуванні на цю надзвичайну подію. Хочу зазначити, що реакція Альянсу була миттєвою. Ми вже зараз отримали підтвердження щодо надання у рамках Проекту НАТО з гуманітарного розмінування Програми «Наука заради миру та безпеки» комплектів індивідуального захисту для робіт із розмінування, міношукачів, а також засобів радіозв`язку. Це вкотре підтверджує готовність НАТО підтримувати народ України», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.  За словами Юлії Світличної, найбільших руйнувань завдали ударні хвилі, які повибивали скло і пошкодили покрівлю будівель. Тож зараз зусилля ремонтних бригад, головно, зосереджені на відновленні житлового фонду. Зараз робота магазинів у місті та прилеглих населених пунктах відновлена. У найкритичніший же момент, коли велика кількість людей потребувала товарів першої необхідності, Харківщина оперативно отримала гуманітарну допомогу від 11 регіонів України. Не залишилися байдужими до долі земляків і мешканці самої області. «Люди охоче допомагають одне одному, бо події з 2014 року дуже нас згуртували», – сказала вона.

Співрозмовниці також торкнулися подій останніх днів, зокрема, зухвалого нападу на Генеральне Консульство Польщі у Луцьку. Юлія Світлична поінформувала Віце-прем`єра про те, що, окрім уже вжитих центральною владою заходів, зі свого боку, ОДА також готова посилити охорону Генерального Консульства Польщі й інших важливих для поляків об`єктів у Харкові.

Окремо було обговорено співпрацю влади області з міжнародними організаціями та іноземними партнерами в частині боротьби з корупцією та залучення інвестицій. Притік останніх в економіку Харківщини збільшився торік удесятеро і сягнув 147 мільйонів доларів.

Окрім цього, йшлося про підготовку засідання Моніторингового комітету Конгресу регіональних влад Ради Європи, що вперше відбудеться в Україні – у Харкові в червні. Очікується, що захід відвідають близько 120 депутатів зі всієї Європи. Іванна Климпуш-Цинцадзе та Юлія Світлична домовилися координувати свої дії задля якнайкращої організації та проведення Конгресу.

 

 

версія для друку
Анонси
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві
25 травня Вадим Черниш презентує законопроект щодо визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів та надання їм державної соціальної допомоги
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села