українська російська англійська
За підтримки НАТО та Японії в Харкові встановили модульний реабілітаційний басейн для поранених бійців
31.03.2017 | 21:45
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

У рамках Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації та за підтримки уряду Японії в Харкові встановили модульний реабілітаційний басейн в Українському науково-дослідному інституті протезування, виробництва протезів та ортопедичної реабілітації працездатності. Участь в урочистій церемонії передачі унікального для України обладнання взяла Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Надзвичайно важливо віддати шану нашим партнерам, які в рамках трастових фондів НАТО, у рамках своєї активної залученості до співпраці з Україною, допомагають нам у зовсім, здавалося би, для багатьох несподіваних сферах, далеко не суто військових», – сказала Віце-прем`єр-міністр. Вона підкреслила: «Особлива вагомість у тому, що Японія, не будучи членом НАТО, саме через механізми взаємодії України з Альянсом долучилася до підтримки цього проекту». 

Для придбання басейну Японія виділила 82 560 доларів США зі 107 000 євро загальної вартості «Проекту з модернізації умов реабілітації в Українському науково-дослідному інституті протезування, виробництва протезів та ортопедичної реабілітації працездатності» відповідно до програми «Kusanone». Програма спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими та іншими неприбутковими організаціями. Із 2002 року по теперішній час в рамках програми «Kusanone» в Україні було реалізовано 108 проектів на загальну суму близько 7,8 мільйона доларів.

«Я думаю, що цей басейн можна використовувати не лише для реабілітації, а й для підготовки людей, які захочуть взяти участь у Паралімпійських іграх у Токіо у 2020 році», – сказав заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні, радник-посланник Мікійо Харада. Він привітав високий рівень взаємин між нашими державами, яскравим прикладом чого є проголошення 2017 року роком Японії в Україні.

Начальник відділу Трастових Фондів НАТО на підтримку України д-р Фредерік Пежо зазначив, що реабілітація поранених військовослужбовців -  лише один із багатьох напрямів допомоги, яку Північноатлантичний Альянс разом із партнерами надає Україні. За його словами, у 2017 році НАТО, зокрема, приділить значну увагу освітньому напряму.

Говорячи про роботу з українськими бійцями, які зазнали поранень на сході України, Керівник програм Агенції НАТО з підтримки та постачання Джон Босманс поінформував про результати, яких вдалося досягнути торік. Так, 146 учасників АТО отримали лікування та реабілітацію за кордоном, 11 – протезування та допоміжні пристрої, 80 пройшли спортивну реабілітацію,  13 – реабілітацію та професійну перепідготовку. Окрім цього, 1 500 робітників медичної сфери пройшли професійні тренінги. Трьом спеціалізованим закладам – на Львівщині, Полтавщині та Київщині – передано новітню техніку. 

Провідною країною в проектах Агентства НАТО з підтримки та закупівель зі співпраці в галузі медичної реабілітації в Україні є Республіка Болгарія. Країна забезпечує реалізацію, а також політичну підтримку. Відповідно до принципів Трастового фонду, низка держав-членів і партнерів НАТО здійснили добровільні фінансові або негрошові внески до проекту. Серед них: США, Угорщина, Туреччина, Естонія, Литва, Фінляндія, Швеція, Нідерланди та Японія. Загальний бюджет проекту становить близько 2,25 мільйона євро. Допомога НАТО в галузі медичної реабілітації зосереджена на двох ініціативах: підтримка пацієнтів (активні і колишні українські військовослужбовці та цивільний персонал) сектору оборони і безпеки, а також сприяння в удосконаленні медичної системи реабілітації в Україні.

 

 

 

версія для друку
Анонси
26 вересня у Києві відбудеться зустріч Міністрів оборони України та Канади
28 вересня відбудеться відкриття Фестивалю молодих українських художників
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
27 вересня - тренінг для ЗМІ щодо продажу активів неплатоспроможних банків за моделлю "голландський аукціон"
27 вересня - презентація мобільного додатку для боротьби з нелегальними рубками та незаконним перевезенням деревини
26 вересня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку на Івано-Франківщину
26 вересня Міністр екології та природних ресурсів візьме участь у конференції "Низьковуглицевий розвиток України"
26 вересня відбудеться засідання колегії Держкомтелерадіо
26 вересня відбудеться засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах