українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Буду боротися за інтереси територіальних громад, попри всі спроби політиків-популістів загальмувати процес децентралізації
31.03.2017 | 11:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Процес децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, які самі ухвалюють соціально-економічні рішення розвитку регіонів, набирає обертів і продовжуватиметься й далі попри спроби деяких політичних сил загальмувати його і зірвати перетворення, в тому числі через участь у виборах і відверту боротьбу за владу без розуміння того, що, власне, є децентралізація. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході зустрічі з представниками регіональних ЗМІ на тему "Децентралізація. Історії успіху. Нові завдання".

"Сьогодні політичні сили рвуться на виборах в територіальні громади - навіть ті, хто не підтримує процес децентралізації. Наприклад, "Батьківщина" - жодного закону по децентралізації вони не підтримали за вказівкою Тимошенко. Вона не сприймає децентралізації. Або, скажімо, "Самопоміч". Ми починали реформу, залучали міських голів, почали рух, але з певного періоду дехто з них почав збивати цю реформу", - зазначив Глава Уряду.

При цьому він додав, що попри всі спроби дискредитувати реформу, тільки в бюджеті того ж Львова з’явилося понад 2 млрд грн додаткових ресурсів.

"Базовий рівень - це громада. І я буду боротися за те, щоб в громадах були ресурси, була земля, аби вони ні перед ким не приклоняли свої коліна. Я на стороні громад і місцевого самоврядування. Все буду робити для того, аби доносити цю позицію, - сказав Володимир Гройсман. - На превеликий жаль, рівень політичної культури у нас такий, що політики борються здебільшого за владу, а не за Україну. Я борюся за Україну".

Глава Уряду також додав, що вже до кінця року сподівається на ухвалення закону про передачу прав на користування землею в ведення територіальних громад.

"Громади мають бути самодостатніми, - сказав Глава Уряду. - Проект закону щодо користування землею в Парламенті є. Сподіваюся, до кінця року буде ухвалене рішення. Треба поставити крапку в цьому питанні".

 

версія для друку
Анонси
17 жовтня відбудеться прес-конференція Міністра освіти і науки України та Міністра національної освіти Республіки Польща
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС