українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Енергетична блокада спрямовувалася проти України і українців
20.03.2017 | 13:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична та економічна блокада спричинить стримування економічного зростання країни, що є персональною відповідальністю її ініціаторів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

"Блокада, яка відбулася, була не в інтересах України, ця блокада була в інтересах Росії. Ця блокада була проти українців і проти нашої держави. Це блокада, яка спричинить стримування нашого економічного зростання і, беззаперечно, є особи, які несуть за це персональну відповідальність", - підкреслив Володимир Гройсман.

Унаслідок дій ініціаторів блокади мінімізувати її негативні впливи на економіку країни буде влада, наголосив Прем’єр-міністр.

"Коли нам буде потрібно приймати нестандартні рішення для відновлення економічного зростання - це наше з вами завдання, це ми маємо зробити так, щоб мінімізувати негативні впливи. Це ми переживаємо за те, щоб не було віялових відключень в країні. Це ми відповідаємо за тепло в оселях. Ті, хто блокує, за це не відповідають, вони стоять осторонь", - зауважив Глава Уряду.

У цьому контексті він підкреслив важливість демонстрування політиками лідерства. "Приходить час, коли треба займати відкриту позицію по відношенню до українців, до держави", - зазначив він.

Прем’єр-міністр також прокоментував рішення місцевих рад, що підтримали енергетичну та економічну блокаду.

"Шановні, дорогі друзі, а чи хтось з вас хоча б наближено проаналізував наслідки цієї блокади, чи провів обговорення, щоб вийти до людей і сказати: "Це плюси від цієї блокади, а це - мінуси, і ми беремо на себе відповідальність за усі негативні наслідки?" Ні, цього не зробив ніхто з вас", - наголосив він.

Ніхто з представників місцевих рад також не звертався до Прем’єр-міністра для уточнення і обговорення наслідків блокади, зазначив Глава Уряду.

"Це говорить тільки про єдине, що іноді за течією легше йти, ніж проти неї. Але коли ми іноді йдемо проти течії, ми розуміємо, що можемо робити зміни, які позитивно позначаться на житті кожного українського громадянина", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що у країні достатньо викликів, з якими влада усіх рівнів має спільно впоратися. "Але якщо ми будемо роз'єднані, якщо займатимемо позицію "по течії", чи зможемо досягти успіху? Ні. 20 років нашої незалежності довели, що тільки справжнє лідерство і віра у справу дасть можливість отримувати перемогу Ми маємо виконувати соціальний контракт, маємо бути чесними перед людьми. Маємо не тільки говорити про наші наміри, маємо втілювати їх у життя", - зазначив Володимир Гройсман.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив, що блокада була організована, як тільки країна отримала можливості "вирватися з того зубожіння, в якому десятиріччями перебувала".

Так, він нагадав, що у 2016 році ВВП країни зріс на 2,2%, а у 4 кварталі економічне зростання досягло майже 5%. Таким чином економіка продемонструвала можливість досягти серйозного економічного зростання, що має бути конвертоване у якість життя людей: підвищення заробітних плат, соціальних стандартів, збільшення робочих місць тощо. Уряд також заклав основи до економічного зростання у 2017 році.

 

версія для друку
Анонси
31 березня представники Консультативної місії ЄС передадуть поліцейським Київської області комплекти технічного обладнання
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня Павло Петренко та Марі Йованович візьмуть участь у церемонії підписання Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
31 березня у Києві відбудеться випуск слухачів Національного університету оборони України
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту