українська російська англійська
Міністерство соціальної політики представило звіт щодо виконання Програми діяльності Уряду за 2016 рік
16.03.2017 | 14:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

На засіданні Парламентського Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму 15 березня 2017 року Мінсоцполітики відзвітувало про виконання Програми діяльності Уряду у 2016 році.

«Основними завданнями, поставленими перед Мінсоцполітики на 2016 рік, було запровадження ефективного адресного надання соціальної допомоги, посилення соціального захисту громадян, які працюють, та реформування системи пенсійного забезпечення», - зазначив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

Він також поінформував про результати, досягнуті по ключових напрямах діяльності Мінсоцполітики. Зокрема, у напрямку зайнятості населення Мінсоцполітики проведено роботу щодо прогнозування ринку праці та розпочато реформування Державної служби зайнятості.

Також забезпечено підвищення державних соціальних стандартів та гарантій (на 16,1%), - більшими темпами, ніж рівень інфляції (112,4% грудень до грудня). Важливим фактором стало і збільшення мінімальної заробітної плати з січня 2017 року до 3200 грн.

Протягом 2016 року забезпечувалося супроводження у Верховній Раді України проекту Трудового кодексу України. Опрацьовано 1689 поправок народних депутатів України до 396 статей проекту Трудового кодексу України.

Що стосується соціального захисту населення, то у цій сфері забезпечено удосконалення системи надання житлових субсидій та стимулювання отримувачів до економного використання енергоносіїв, а також перехід до адресності та монетизації надання пільг і затвердження стандартів соціальних послуг.

«З метою запровадження нових механізмів зниження масштабу бідності та соціального відчуження Урядом схвалено Стратегію подолання бідності на період до 2020 року. Цей документ передбачає завдання щодо проведення дієвої політики зайнятості та підвищення доходів населення, забезпечення доступності послуг соціальної сфери для населення незалежно від місця проживання та ініціативності громад у розв’язанні найгостріших соціальних проблем та запобігання бідності»,- наголосив Сергій Устименко.

Одним із головних досягнень 2017 року стало забезпечення стабільного фінансування та своєчасних виплат пенсій. Скорочено дефіцит коштів Пенсійного фонду на 1,3 млрд гривень.

 «Перед нами стоїть багато завдань, це і завершення пенсійної реформи та інших реформ, які вже нами розпочаті. Водночас одним із загальнодержавних та ключових пріоритетів на 2017 рік є захист прав дітей та інших вразливих верств населення», - резюмував Сергій Устименко.

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій