українська російська англійська
Прем'єр-міністри України та Туреччини обговорили потенційні сфери розвитку двостороннього співробітництва
14.03.2017 | 17:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках офіційного візиту до Турецької Республіки провів зустріч із Прем’єр-міністром Туреччини Біналі Йилдиримом, під час якої сторони обговорили потенційні сфери розвитку двостороннього співробітництва, зокрема в оборонно-промисловому та авіакосмічному секторах, туризмі та інфраструктурі.

Глави Урядів зауважили, що країни не достатньо використовують потенціал двосторонньої взаємодії. Зокрема, серед найбільш перспективних сфер для поглиблення співробітництва, на їх думку, - оборонний сектор, сільське господарство, авіакосмічний сектор.

"Якщо говорити декількома словами, у нас є сьогодні можливості співпрацювати від космосу, питань взаємодії у космічній авіації, і до українських надр. Спектр нашої взаємодії є надзвичайно широким", - підкреслив Глава українського Уряду.

Так, великий потенціал має військово-промислове співробітництво, переконаний Володимир Гройсман. У цьому контексті сторони, зокрема, обговорили питання об'єднання можливостей щодо літакобудування.

"Україна володіє усім необхідним спектром технологій, як і Туреччина, при об'єднанні яких на взаємовигідних умовах ми зможемо спільно випускати українсько-турецькі літаки, які мають конкурентні якості і є необхідними на авіаційному ринку", - зауважив Прем’єр-міністр України.

Глави Урядів України та Туреччини також обговорили співробітництво в гуманітарній сфері. Вони зауважили, що підписаний сьогодні Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Турецької Республіки у сфері вищої освіти сприятиме подальшій співпраці у сфері вищої освіти.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна зацікавлена у розширенні позитивної присутності української тематики у турецькому інформаційному просторі.

У цьому контексті він зокрема виступив з ініціативою відкриття представництва найбільш потужної телерадіокомпанії Туреччини TRT в Україні та відкриття у її складі української редакції, яка могла би готувати програми українською та кримськотатарською мовами.

Українська сторона готова усіляко сприяти у реалізації зазначених проектів, а також розширювати турецьку тематику в українському медіа-просторі, запевнив Прем’єр-міністр України.

Крім іншого, сторони торкнулися питання енергетичної співпраці. Володимир Гройсман нагадав, що наприкінці березня відбудеться чергове засідання українсько-турецької Робочої групи з питань енергетики.

Україна вітає нещодавнє відкриття Туреччиною підземного газосховища біля озера Туз, зазначив Прем’єр-міністр і висловив готовність України поділитися досвідом будівництва та експлуатації таких інфраструктурних об’єктів.

Серед стратегічних напрямків двостороннього співробітництва – туризм. Україна сподівається на подальше збільшення туристичних потоків із Туреччиною, зазначив Володимир Гройсман.

"Той документ, який був підписаний у рамках спрощення перетину державних кордонів між громадянами України і Туреччини буде якісним кроком щодо нашого зближення. Можливість відвідувати Туреччину для українських громадян є дуже важливим кроком вперед. Як наслідок, ми будемо бачити і підтримувати збільшення пасажиропотоку між країнами у тому числі  в рамках туризму", - зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті прем'єр-міністри висловили позиції щодо необхідності збільшення кількості авіарейсів, відкриття нових, у тому числі з регіональних аеропортів.

У 2017 році відзначається 25 річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною, зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр Туреччини запевнив у підтримці України на шляху реформ. У свою чергу Глава українського Уряду висловив вдячність Туреччині за підтримку реформ, у тому числі економічних, що тривають в Україні.

Володимир Гройсман також запросив Прем’єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима здійснити візит в Україну.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії