українська російська англійська
Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння
10.03.2017 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння. Меморандум підписано за результатами шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, що відбулося у місті Києві 9-10 березня 2017 року. Від української сторони Меморандум підписали голова української частини комісії Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, від Ісламської Республіки Іран – голова  іранської частини комісії – Міністр Сільськогосподарського Джихаду Ісламської Республіки Іран Махмуд Ходжаті.

Участь у засіданні взяли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, голова української частини українсько-іранського комітету з питань режимів торгівлі Михайло Тітарчук, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан.

У ході засідання комісії сторони поінформували про соціально-економічну ситуацію у своїх країнах та обмінялися думками про стан та перспективи двостороннього співробітництва. Також  детально зупинилися на механізмах розвитку співробітництва у державному та приватному секторах економіки.

Під час зустрічі Ігор Насалик зазначив, що проведення шостого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва українська сторона сприймає як знак довіри та партнерства. Міністр окреслив напрямки подальшої взаємовигідної співпраці. «Підписання Меморандуму відкриває шлюзи для переходу від обговорення можливостей співробітництва до форм їх практичної реалізації», - наголосив він.

Окремо Ігор Насалик зазначив про важливість використання потенціалу для розширення співпраці в енергетичній галузі, що дало б ефективні рішення для розвитку атомної промисловості, теплової генерації, гідроенергетики, нафтогазової та нафтохімічної промисловості. «Співпраця з Іраном, сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України і забезпечить розвиток та функціонування стабільних і конкурентоспроможних секторів економіки наших держав», - наголосив Міністр.

Згідно з порядком денним засідання комісії сторони досягли домовленостей за напрямами співробітництва у сфері сільського господарства та продовольства, у договірно-правовій, інвестиційній, торговельній та банківській сферах. Також значну увагу приділили співпраці у гірничо-видобувній, геологічній, вугільній, нафтогазовій та нафтохімічній галузях. Також обговорили можливості двох країн для розширення співпраці у сфері енергетики, зокрема розвитку відновлюваних джерел енергії та атомно-промислового комплексу. У цьому зв’язку сторони засвідчили рішучість сприяти на урядовому та корпоративному рівнях практичній реалізації зазначених напрямків співробітництва.

Меморандум закріпив результати роботи комісії щодо розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва двох країн.

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії